Meclis’e 45 yeni fezleke geldi: Demirtaş ve Kılıçdaroğlu da var

Kılıçdaroğlu ve Demirtaş’ın dosyalarının da bulunduğu 45 yeni fezleke Meclis’e geldi

Meclis’e 45 yeni fezleke geldi: Demirtaş ve Kılıçdaroğlu da var

TBMM’ye milletvekillerinin yasama dokunulmazlıklarının kaldırılması için 45 yeni fezleke geldi.

Fezlekeler arasında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş’ın dosyaları da bulunuyor.

Hakkında fezleke düzenlenen milletvekillerinin dokunulmazlıklarının kaldırılması istenen fezlekelerden 4’ü CHP’li milletvekillerine ait.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun yanı sıra Grup Başkanvekili Özgür Özel, Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba ve Eskişehir Milletvekili Cemal Okan Yüksel’in dokunulmazlığının kaldırılması istendi.

Meclis’e aynı gün gönderilen 40 fezleke ise 21 HDP’li milletvekiline ait. HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş hakkında 6, HDP Sözcüsü Osman Baydemir hakkında 3, TBMM Başkanvekili Pervin Buldan hakkında 1 fezleke bulunuyor.

İHRAÇ EDİLEN VEKİLE FEZLEKE

MHP’den ihraç edilen Balıkesir Bağımsız Milletvekili İsmail Ok hakkında da dokunulmazlığının kaldırılması için bir fezleke Meclis’e gönderildi.

TUTUKLU HDP VEKİLLERİ

Halkların Demokratik Partisi’nin 11 milletvekili tutuklu bulunuyor.

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş da dahil, partinin bir diğer eş genel başkanı olan ancak parti üyeliği ve milletvekilliği düşürülen Figen Yüksekdağ ile Ayhan Bilgen, Grup Başkanvekili İdris Baluken, Hakkari milletvekilleri Abdullah Zeydan ve Selma Irmak, Mardin Milletvekili Gülser Yıldırım, Diyarbakır Milletvekili Çağlar Demirel, Muş Milletvekili Burcu Çelik, Şırnak Milletvekili Ferhat Encü ve HDP Siirt Milletvekili Besime Konca tutuklu bulunuyor.

(Kaynak: Gazete Duvar)

Güncelleme Tarihi: 06 Haziran 2017, 13:37

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER