Meclis'teki kavga yargıya taşınıyor

Mehmet Muş, İYİ Parti Denizli Milletvekili Öztürk'e dava açacağını söyledi

Meclis'teki kavga yargıya taşınıyor

AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş, İYİ Parti Denizli Milletvekili Yasin Öztürk'e dava açacağını söyledi.

AK Partili Muş, dün TBMM Genel Kurulu'nda bütçe görüşmelerinde kürsüde konuşma yaptığı sırada çıkan bir tartışmada İYİ Partili Öztürk'ün kendisine galiz bir şekilde küfrettiğini ifade etti.

Böyle bir küfrün, Gazi Meclis'in ağırlığına yakışmadığını söyleyen Muş, "Bu Gazi Meclis çatısı altında ben bu tip bir olay hatırlamıyorum. Kürsüdeyken, alenen bir küfür ilk defa duydum. Bu üzücü bir şey" dedi.

Yaşanan olay karşısında İYİ Parti Grubu'nun tutumunu da eleştiren Muş, "Kendilerinin bir milletvekilinin bu kadar galiz bir küfür edip, Meclis İçtüzüğü'ne göre bir ceza verileceği zaman yine milletvekillerinin lehinde oy kullanmalarını kamuoyunun takdirine bırakıyorum. Bu hakikaten hayretle karşılanacak bir konu" değerlendirmesini yaptı.

İYİ Partili Öztürk'e dava açacağını bildiren Muş, "Bu olay hukuka intikal edecek. Bu milletvekiliyle alakalı Genel Kurul'da hiçbir şey söylemedim, söylemeyeceğim de. Bundan sonra yargı yoluna gideceğim. Türkiye bir hukuk devletidir. Yapacağınız tüm eylemlerden dolayı hukuk nezdinde sorumlusunuz ve hukuk nezdinde bağlısınız. Dolayısıyla kişisel haklarımı sonuna kadar hukuk nezdinde savunacağım. Bu konuda avukatlarıma da gereken talimatı verdim. Onlar da bir dava açacaklar. Bu işin sonuna kadar gideceğim" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 12 Aralık 2018, 14:27

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER