Meclis'te gerginlik: AKP ile CHP'li milletvekilleri arasında sert tartışma

BMM Genel Kurulu'nda AKP ile CHP'li milletvekilleri arasında sert tartışmalar yaşandı

Meclis'te gerginlik: AKP ile CHP'li milletvekilleri arasında sert tartışma

AKP Tokat Milletvekili Zeyid Aslan, Cumhurbaşkanını Recep Tayyip Erdoğan'ı eleştiren CHP Grup Başkanvekili Levent Gök'ün üzerine yürüdü. Aslan'ı AKP'li milletvekilleri tuttu. Tartışmalar nedeniyle birleşime ara verildi.

TBMM Genel Kurulu'nda MHP Grubunun milli ve manevi değerlerin korunmasına yönelik yapılması gerekenler hakkında genel görüşme önergesinin gündeme alınması önerisi görüşmesinde söz alan CHP İstanbul Milletvekili İhsan Özkes, " AKP çok şeye zarar verdi. Cumhuriyetin değerlerine çok zarar verdi. Hukuka, insan haklarına zarar verdi. İnsanlığı yerlerde süründürüyor. Ama AKP iktidarı en büyük zararı dine verdi. Yüce islam dininin içini boşalttı. Dine darbe yaptı. İslam dininde dokunulmaz olan sadece Allah'tır. AKP'liler dokunulmaz olan bizleriz diyor. Ya siz Allah mısınız haşa. Sizde Allah korkusu yok mu? Dokunulmazlık sadece Allah'ta varken dokunulmazlık zırhına bürüdünüz 4 bakanı yargılamadan akladınız. Ama siz yargılanmadan aklanmayı gerçekleştirdiniz. Allah sizleri ıslah etsin. AKP döneminde hırsızlık helal sayıldı. Rüşvete hediye dediniz. Allah kitap dediniz yetim hakkı yediniz. Saraya bakın. Bugün Hz Muhammet yaşasa o saraya girmez ya. O sarayda haram var çünkü israf var" ifadelerini kullandı. Özkes, AKP döneminde zinanın suç olmaktan çıkarıldığını ve fuhuşun patladığını iddia etti. Bu sözler nedeniyle Özkes ile AKP Düzce Milletvekili İbrahim Korkmaz arasında sözlü tartışmalar yaşandı.

BOSTANCI TEPKİ GÖSTERDİ

Sataşma olduğunu belirten AKP Grup Başkanvekili Naci Bostancı, Özkes'i eleştirerek, "Eğer müftü olarak cemaatine böyle konuşmalar yaptıysa o camide cemaat kalmamıştır. Çünkü böyle bir dile kimse muhatap olmak istenmez" dedi.

CHP Grup Başkanvekili Levent Gök ise, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı eleştirerek, "Bir savcımız şehit oldu. Cumhurbaşkanı ailesinin evine taziyeye gidecek. Bütün AKP teşkilatından 'Cumhurbaşkanı taziyeye gidecek kalabalık oluşturun' diye mesaj. Bir şehidi siyasi malzeme haline getiriyorsunuz" diye konuştu.

CHP'LİLERİN ÜZERİNE YÜRÜDÜ

Bu sözlere de AKP'li milletvekilleri tepki gösterdi ve sert tartışmalar yaşandı. AKP Tokat Milletvekili Zeyid Aslan yerinden kalkarak CHP sırasına hareket etti ve CHP Grup Başkanvekili Levent Gök'ün üzerine yürüdü. Aslan'ı AKP'li milletvekilleri tuttu. Ancak AKP ile CHP'li milletvekileri arasında sözlü tartışmalar sürdü. CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, sözlü tartışma yaşadığı AKP'li milletvekillerini dışarı çağırdı.

BİRLEŞİME ARA VERİLDİ


Tartışmalar nedeniyle TBMM Başkanvekili Güldal Mumcu, birleşime 30 dakika ara verdi. MHP'nin önerisi ise birleşim tekrar açıldığında oylandı ve kabul edilmedi.

Güncelleme Tarihi: 02 Nisan 2015, 23:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER