Meclis'te CHP ile Soylu arasında 'dönek' kavgası

Meclis'te CHP ile Soylu arasında 'dönek' kavgası

Meclis Genel Kurulu’nda süren 2018 yılı Merkezi Yönetim Bütçe Yasa Tasarısı üzerine görüşmeler sırasında CHP Milletvekili Haydar Akar’ın Bakan Soylu’ya “Dönek” diye seslenmesi, Bakan Soylu’nun da “Dönek senin genel başkanındır” diye cevap vermesi üzerine arbede yaşandı.

Bütçe üzerine söz alan AKP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Muş’un konuşmasının tamamını görevden alınan Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’ye ayırmasının ardından söz alan CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, Muş’un sözlerini yalanladıktan sonra İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Söz aldı ve görevden alma kararını savundu. Bakan Soylu’nun sözlerine CHP’li vekiller tepki gösterdi.

Hürriyet'te Rıza Özel'in aktardıklarına göre bütçe üzerine söz alan AKP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Muş’un konuşmasının tamamını görevden alınan Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’ye ayırmasının ardından söz alan CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, Muş’un sözlerini yalanladıktan sonra İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Söz aldı ve görevden alma kararını savundu. Bakan Soylu’nun sözlerine CHP’li vekiller tepki gösterdi.

CHP Milletvekili Haydar Akar’ın Bakan Soylu’ya “Dönek” diye seslenmesi AKP vekiller ile CHP’li vekilleri karşı karşıya getirdi. Bakan Soylu’nun da “Dönek senin genel başkanındır” diye cevap vermesi ile iki parti vekilleri birbirlerinin üzerine yürüdü. Genel Kurulu yöneten Meclis Başkanı İsmail Kahraman oturuma ara verdi. 

Güncelleme Tarihi: 12 Aralık 2017, 13:38
YORUM EKLE
YORUMLAR
İhsan dağ
İhsan dağ - 3 yıl Önce

Bu kavğalarınızi bırakın halk size oy vermişse bu halkına sahip çıkın hergün zamlarla uyanıyoruz ne olacak bu memlekettin hali millet açlıktan ölüyor yeter be hergün kavğa yapiyorsunun nedir bu yaptıklarınız ya bu memleketi iyi yünetin yada bırakın bu işi yeterbeeeeee

SIRADAKİ HABER