Meclis Başkanı Şentop, Büyükşehir Eşbaşkanı Mızraklı’yla bayramlaşmadı

Şentop, Diyarbakır ziyaretinde Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanı Selçuk Mızraklı’ya yer vermedi

Meclis Başkanı Şentop, Büyükşehir Eşbaşkanı Mızraklı’yla bayramlaşmadı

Meclis Başkanı Mustafa Şentop, Diyarbakır ziyaretinde Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanı Selçuk Mızraklı’ya yer vermedi. Protokolle çağrılmayan Mızraklı’yla bayramlaşma da olmadı. 

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) AKP’li Başkanı Mustafa Şentop, Ramazan Bayramı dolayısıyla geldiği Diyarbakır'da, Hz. Süleyman Camii'ni ve AKP’lileri ziyaret etti. Daha sonra Diyarbakır Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, AKP Diyarbakır milletvekilleri Mehmet Mehdi Eker, Oya Eronat, Ebubekir Bal, eski Milletvekili Galip Ensarioğlu, AKP’ye yakın STK temsilcileri ve bazı işverenlerle kahvaltıda bir araya geldi. 

MIZRAKLI’YA PROTOKOLDE YER VERMEDİ

Şentop’un ziyaret programında Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanı Adanan Selçuk Mızraklı’ya yer verilmedi. Bunun üzerine Mızraklı da, programında değişikliğe giderek, Şentop’u karşılamaya gitmedi.  Edinilen bilgiye göre, Valilik özel kalemi tarafından aranan belediye özel kalemine şu şekilde bilgilendirildi: “Protokol sadece valilik için düzenlenmiş, bundan dolayı Büyükşehir Belediye Başkanı’nın rahatsız olmasına gerek yok. Kusura bakmayın Ankara’dan bize de şimdi haber geldi. Protokol valiliğe göre düzenlenmiştir” denildi. Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Özel Kaleminin yazılı belge istemesi üzerine Valilik özel kaleminden Ankara’dan kendilerine de yazılı belge gelemediğini bildirerek kendilerinin de yazılı belge sunamayacakları belirttikleri aktarıldı.
 
AKP’lilerle bayramlaşan Şentop daha sonra kentten ayrıldı.
 

Güncelleme Tarihi: 06 Haziran 2019, 19:45
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ramo  gebar
Ramo gebar - 1 yıl Önce

Lanet olsin senin gibi irkçi

Şahbender yıldız
Şahbender yıldız - 1 yıl Önce

O onun kendi iradesi değil onu o makama getiren öyle tenbihlemiştir o meclis başkanı değil ruhunu iradesini erdoğana teslim etmiş bir emir eri köle dır

Golık
Golık - 1 yıl Önce

İradesiz, ırkçı...

SIRADAKİ HABER