Mansur Yavaş: Hafriyat gelirleri Osmanlıspor’a verildi

"Vatandaşı müşteri görmeyenlerin başa getirmek gerekiyor.”

Mansur Yavaş: Hafriyat gelirleri Osmanlıspor’a verildi

İYİ Parti ve CHP’nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş, Tele 1 TV'de gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Konuşmasında Ankara’daki ulaşım sorunlarına değinen Yavaş, burada hafriyat gelirlerinin Osmanlıspor’a verildiğini söyledi.

“Toplu ulaşımı geliştirdikten sonra 5 yıl içinde bir Ankaralı hemşerim 50 bin TL boş yere toplu taşıma ile para ödemeyecekti. Bize kaynak nereden bulacaksınız diye soruyorlar. Hafriyat gelirleri Osmanlıspor'a verildi. Günlük 15-20 milyar gelir vardı oradan” diyen Yavaş şunları söyledi: “Bilboard gelirleri vardı. Bunlar belediyelere verilseydi kaynak oluştururdu. Otopark gelirleri vardı. O otopark için çocuk öldürülmezdi. Anka Park'a bu kadar para yatırılmazdı. İnşallah bu kez Ankaralılar daha fazla sahip çıkacaklardı. Kentin mirası kayıp olmayacaktı. Herkes partisine oy verebilir. Özellikle de muhafazalar için diyorum verdiğimiz oyun vebali var. Beni seçmeyerek Ankaralı daha çok para dedi yardıma ihtiyacı az kalıyor belediye hizmetli daha az oy alıyor. Vatandaşı müşteri görmeyenlerin başa getirmek gerekiyor.”

‘AĞALIĞI CUMHURBAŞKANLIĞI MAKAMINA YAKIŞTIRMIYORUZ’

AKP'li rakibi Mehmet Özhaseki'nin “Sayın Özhaseki dedi ki bizim başımızda ağa var. Sıkıştığımızda bize yetişir” sözlerini hatırlatan Yavaş, “Benim ağam Millet Ankaralılar. Kendi yeteneklerimize güveniyoruz” şeklinde konuştu.

Yavaş, “Ankara için yasa gereği gerekirse üst yetkili Cumhurbaşkanına müracaat ederiz. Biz de yetkimizi sonuna kadar kullanacağız. Cumhurbaşkanı makamında ağamız var sayın Cumhurbaşkanını kast ediyor. Ağa derken Cumhurbaşkanı makamına yakıştırmıyoruz. Hükümetten olmazsa hizmet gelmez kast ediyor. 17 yıldır AKP iktidarı var belediye de aynı partide. Metro bile yapılmadı. Aynı partiden olmasına rağmen bile sorun var. O zaman muhalefet seçime girmesin mi? Bu zatlar kendileri iktidarda olduğunda kendileri azınlık olduğu dönemler de oldu. Mansur Yavaş’ınkini Cumhurbaşkanı uygulamaz demek istiyor. Cumhurbaşkanı da Ankaralının iradesini yok saymaz” şeklinde konuştu.

‘ZİLLET İTTİFAKI DİYEREK MİLLETİN YARISINI AŞAĞILIYORSUNUZ’

Yavaş’ın gündeme ilişkin değerlendirmeleri şöyle devam etti:

“Zillet ittifakı diyerek Haseki ağır dille kendilerine oy vermeyecekleri aşağıladı. Zillet ittifakı diyerek milletin yarısını aşağılıyorsunuz. Dolayısıyla bakıyorum Sayın Gökçek'e programında benim kentin merkezine insanların toplu taşıma gelmemesi için Gökçek diyor benim için taksi sokmayacak mı diyor Kızılay’a. Ben de 2-3 gün önce taksi durağına gittim buna inanan var mı diye sordum yok dediler. Kızılay'ı açık AVM yapacağım. Gökçek'in tarzı bu.”

‘KAYSERİ’DEN KENDİ AKRABASINI GENEL SEKRETERLİĞE GETİRMİŞ’

“Haseki insanları belediyede hangi sıfatla topluyorsunuz? Kayseri'den kendi akrabasını belediyeye genel sekreterliğe getirmiş. Mustafa Tuna nerede? Sizden izinsiz bu işler ne amaçla yapılıyor? Mustafa Tuna yok mu idare edemiyor mu? Mustafa Tuna'ya aslı var mıdır bilmiyorum ama sen belediye işleriyle ilgilenme denmiş.”

‘BUNUN 17 KATRİLYON RANT OLDUĞU SÖYLEDİM’

Sözcü’nün aktardığı habere göre Yavaş devamında şunları kaydetti: “Önce imar rantı nedir anlatmamız lazım. Babadan kalma arsanız var 40 daire yapabiliyorsunuz size yarısını veriyor 20 daire oluyor. Belediyeye ücret ödüyor 200 daire oluyor. Bundan da 100 daire kazanıyor. Bu da kul hakkıdır hiçbir hakkı yoktur. Bunun 17 katrilyon rant olduğunu söyledim.”

OSMANLISPOR

AKP'li Melih Gökçek'in Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı olduğu dönemde yoğun destek verdiği Osmanlıspor başkanlığını Melih Gökçek'in oğlu Ahmet Gökçek yapmıştı.

Güncelleme Tarihi: 13 Şubat 2019, 09:34

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER