"Mağdur istismarcısıyla evlensin" önergesine imza atan vekil: Kesinlikle geri çekmeyiz

AKP'li Ramazan Can, yasayı çıkarma amacının toplumdaki sorunları çözmek olduğunu söyledi

"Mağdur istismarcısıyla evlensin" önergesine imza atan vekil: Kesinlikle geri çekmeyiz

Cinsel istismar suçunda mağdurla failin evlenmesi durumunda hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına ilişkin önergenin altında imzası olan vekillerden AK Parti Milletvekili Ramazan Can,"Türkiye’nin bu kanayan yarasının çözmemiz gerekiyordu. Kesinlikle geri çekmeyiz" dedi. 

Sputnik'te yer alan habere göre RS FM’e konuşan Can, cinsel istismara ilişkin suçlara dair ağır cezaların AK Parti döneminde yasalaştığını söyleyerek, “Zorla tecavüz, şudur budur doğru şeyler değil. Buradaki hadise evlenme yaşı tutmadığı halde bir evlenme yapılmış bir akit edilmiş düğün dernek kurulmuş, düğüne siyasiler protokol katılmış neticede bu hadiseden bir çocuk meydana gelmiş. Doktorun ihbarı üzerine savcılık devreye girmiş on küsur yıl ceza almış ve kız çocuğu bebeğiyle ortada kalmış. Bunun üzerine bu travmatik duruma karşı bir önlem almamız gerekiyor” dedi. 

‘YARGITAY’DAN ÇOK TALEP GELDİ’

Yargıtay’dan kendilerine çok talep geldiğini söyleyen Can, ‘Türkiye’nin bu kanayan yarasının çözmemiz gerekiyordu. Bu tür hadiselerde vereceğimiz cezalarla çocuğu dağa kaldırmış, tecavüz etmiş alçak sapıklara vereceğimiz cezalar aynı olamaz” diye konuştu.

AK Parti’nin bu yasayı çıkarma amacının toplumdaki sorunları çözmek olduğunu söyleyen Can, ‘Bizim muradımız cinsel istismar suçlarında cezaları artırıp bunları ayırmak. Bizim de çocuğumuz var, Allah muhafaza’ dedi.

Can, ‘Önergeyi geri çeker misiniz’ sorusuna ise, ‘Kesinlikle! Biz önergemizin doğru olduğuna inanıyoruz’ şeklinde cevap verdi.
 

Güncelleme Tarihi: 19 Kasım 2016, 23:31

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER