Liste dışında kalan Barış Yarkadaş'tan ilk açıklama

CHP kulislerinde konuşulan bir iddiaya göre İnce'ye yakın isimler listede yer almadı

Liste dışında kalan Barış Yarkadaş'tan ilk açıklama

CHP’nin 27 Dönem milletvekili adayları belirlendi.

Mustafa Balbay, Eren Erdem ve Barış Yarkadaş gibi isimler de yeniden aday gösterilmedi.

Liste dışında kalan Barış Yarkadaş sosyal medya hesabı Twitter hesabından açıklama yaptı.

Yarkadaş, "Partim 25 ve 26. Dönem MV. olma onurunu verdi. Üç yıl boyunca bu onura layık olmaya gayret ettim. Genel Başkan sayın Kılıçdaroğlu da demokrasi mücadelemizde tam destek verdi. Demokrasi ve özgürlük mücadelesine parlamento dışında devam edecek, partimizin iktidarı için çalışacağız" dedi.

Toplumsal’ın aktardığına göre, Muharrem İnce'ye yakın isimlerden Namık Havutca, Rıza Yalçınkaya, Bülent Öz, Bülent Bektaşoğlu, Mehmet Göker, Mazlum Nurlu, Yakup Akkaya, Akın Üstündağ, Şerafettin Turpcu, Erdin Bircan tekrar aday yapılmadı.

İnce'ye yakın isimlerden yalnızca Tanju Özcan ve Yaşar Tüzün listede kendilerine yer bulabildi. Listelerin açıklanmasının ardından Muharrem İnce'ye yakın isimlerde büyük rahatsızlık olduğu öne sürüldü.

CHP kulislerinde konuşulan bir iddiaya göre İnce'nin, Kemal Kılıçdaroğlu'yla görüşmesi bekleniyor.

Mustafa Balbay ve Eren Erdem de yeniden aday gösterilmeyen isimler arasında.

Öte yandan, Selin Sayek Böke'yle hareket eden Gelecek İçin Biz grubundan Ali Şeker, İlhan Cihaner gibi isimler listede yer almadı.

Zeynep Altıok, Haluk Pekşen, Şenal Saruhan, Musa Çam, Erdin Bircan, Hüsnü Bozkurt, Necati Yılmaz, Tur Yıldız Biçer gibi isimlerin yanı sıra İsmet İnönü'nün torunu Gülsün Bilgehan da listede yer almadı. 

CHP ile ittifakta yer alan Saadet Partisi adayları için İstanbul ve Konya gibi bazı illerde adaylıklar boş bırakıldı. Saadet Partisi, isimleri bildirdikten sonra o sıralar doldurulacak.

Güncelleme Tarihi: 21 Mayıs 2018, 16:19

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER