Lice'de Mahsum Korkmaz heykeline operasyon, çok sayıda yaralı var

Lice'de asker gerçek mermilerle saldırdı...

Lice'de Mahsum Korkmaz heykeline operasyon, çok sayıda yaralı var

Diyarbakır'ın Lice ilçesine bağlı Sise (Yolçatı) köyünde, PKK'nin silahlı mücadeleye başlamasının yıldönümü kutlamalarında açılan, PKK'nin öncü kadrolarından Agit kod adlı Mahsum Korkmaz'ın Diyarbakır Lice'de dikilen büstü askerler tarafından yıkıldı.

Askerlerin büstü yıkmasının ardından çıkan çatışmada 2'si ağır 4 kişi yaralandı. Edinilen bilgiye göre askerler, halkın olduğu yere aralıksız olarak silahlarla ateş açtı.

Halkın sığındığı ormanlık alan ise askerler tarafından bombalanması sonucu bölgede yangın çıktı.

DİHA’nın haberine göre, yangını söndürmek isteyen halka askerler gerçek mermilerle ateş açtı.Askerin müdahalesi sonucu 2'si ağır 4 kişi yaralandı.

Yaralılardan ikisi, Lice Devlet Hastanesi'ne ulaştırılırken diğer iki yaralı ise askerlerin giriş-çıkışlara izin vermediği için bekletildiği öğrenildi.

Ağır gaz bombardımanından korunmak için şehitlikteki camiye sığınan yaşlılar ve kadınlar da camide mahsur kaldı.


Askerlerin, PKK sempatizanlarının "Şehît Hêvîdar ve Şehît Amed" olarak adlandırdığı mezarlığa girmesiyle HPG'liler ile askerler arasında çatışma çıktı. Çatışmalar devam ediyor. Askerlerin çok sayıda bomba ve ağır silahlar kullandığı öğrenildi.DBP Lice Belediyesi eş başkanı Harun Erkuş, halkın Lice'ye gelerek şehitliği sahiplenme çağrısı yaptı.

Güncelleme Tarihi: 19 Ağustos 2014, 15:14

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
YORUMLAR
demokratveteröristyandaşıhaber.net
demokratveteröristyandaşıhaber.net - 6 yıl Önce

askerler halka ateş açıyormuş :) yalanınıza tüküreyim... asker ormana sığınan halkı bombalamış :) hiç utanmanız hyok de mi yaptığınız habere bak... pkk denenterör örgütü kundaktaki bebekleri bile öldürdü, kaç defa köyleri basıp kürt vatandaşlarımızı kadın çocuk yaşlı ayırmadan kurşuna dizdi... bunları yapan bir terörist başının heykeli dikiliyor ve siz buna destek veriyorsunuz ha? insanlığınızı kaybetmişsiniz...

demokrat?
demokrat? - 6 yıl Önce

halk ormana sığınmış, asker de ateş açmış bomba atmış öyle mi? ne farkınız var yeni şafak'tan sabah'tan? pkk'lıyız, teröristiz demiyorsunuz da sanki masum biriymiş gibi pkklının heykelini savunanlara karşılık veren askere terörist muamelesi yapıyorsunuz. sizin haberciliğinize de mentalitenize de tüküreyim.

Serhan görken
Serhan görken - 6 yıl Önce

Kundak taki bebek seninmiydi pkk lılar kafalarına sıktı peki o kundaktaki bebeği senin derin devlet asker pkk kılığına bürünüp öldürdüğünü söylesem n

SIRADAKİ HABER