Kurtulmuş: Seçilmişlere haksızlık yapıldığı imajı yaratılıyor

Kurtulmuş, serbest dolaşım hakkı verilmemesi durumunda sığınmacı anlaşmasının ortadan kalkacağını söyledi

Kurtulmuş: Seçilmişlere haksızlık yapıldığı imajı yaratılıyor

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, HDP eş başkanları dahil 10 milletvekilinin tutuklanmasına ilişkin, "Türkiye'de 'meşru seçilmiş siyasilere haksızlık yapıldığı imajı yapılmaya çalışılıyor" dedi.

Kurtulmuş, AKP Seçim İşleri Başkanlığı tarafından parti genel merkezinde düzenlenen etkinlikte konuştu.

Kurtulmuş, “Faysal Sarıyıldız, Avrupa'da resmi toplantılarda ağırlanıyor. Orada verilen birtakım fotoğraflarla 'Türkiye'de 'meşru seçilmiş siyasiler'e haksızlık yapıldığı' imajı yapılmaya çalışılıyor. Anayasa değişikliği gereği AK Parti'den de CHP, MHP'den de milletvekillerinin dosyası açıldı. Bu anayasa değişikliğini TBMM yaptı. Neden HDP'den çağrılanlar ifade vermeye gitmiyorlar?” dedi.

Kurtulmuş, "Türkiye'de insan hakları ihlalleri olduğu, ekonominin Türkiye'de kötüye gittiği, FETÖ mağdurlarının oluştuğu yönündeki algılarla insanların zihinlerinin yönlendirilmeye çalışıldığını" öne sürdü.

Avrupa'nın en üst düzeydeki siyasi yetkililerinin birçoğunun 15 Temmuz gerçeğini görmezden geldiğini savunan Kurtulmuş, şöyle devam etti:

"Eğer Avrupa Birliği, Türkiye ile dostane ilişkilerini geliştirmek istiyorsa, çok hızlı bir şekilde kararını vermek zorundadır. AB, Türkiye ilişkilerini kuvvetlendirmeyi mi önemsiyor yoksa Türkiye'de birkaç bin kişiden oluşan FETÖ ya da PKK ile iş birliği yapmayı mı tercih ediyor, kararları kendileri versin. Türkiye, kimsenin müstemlekesi olan bir ülke değildir. Kimsenin, birtakım böyle ihsanlarına muhtaç olan bir ülke hiç değildir. Eğer siz bize mutabakat gereği, serbest dolaşım imkanını vermezseniz, Türkiye de göçmen meselesini kendi topraklarına absorbe edecek, bu kadar yükü yüklenecek bir ülke değildir. O zaman bakın, göçmenlerle nasıl baş ediyorsanız edin."

‘ PYD MİNBİC’TEN YA ÇIKACAK YA ÇIKARILACAKTIR’

“Minbic'ten PYD ya çıkacak ya da çıkartılacaktır. Dolayısıyla Amerikalılar Türkiye'nin bu kararlılığını gördüler, YPG üzerindeki baskılarını artırıyorlar. YPG'den ve Amerikalı yetkililerden yapılan açıklamalarda da çok kısa bir süre içerisinde bütünüyle Minbic'in boşaltılacağı ve Fırat'ın doğusuna bu unsurun geçeceği tespit ediliyor.

Güncelleme Tarihi: 18 Kasım 2016, 11:33

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >


YORUM EKLE
YORUMLAR
nizamettin aktaş
nizamettin aktaş - 4 yıl Önce

hükümet sözcüsü,seçilmişlere haksızlık yapıldığı imajı yayılıyor diyor. i̇nsan aklı ile alay ediliyor. sadece bir günde 72 göz altı,21 tutuklama,son iki ayda 6 bin gözaltı,2 bin tutuklu. hepsi seçilmiş ve ya parti yöneticisi. 34 belediyeye kayyum atanmış. şöyle adil bir önermede bulunsak. dbp sinin tüm belediyeleri,akp nin ise en az rüşvetin,yolsuzluğun yapıldığına inandıkları bir belediye. yani ankara,istanbulu dahil etmiyorum. dbp belediyelerinde bir demir lira yolsuzluk bulunursa tümü hemen yargılansın,haa akp li belediyede binlerce lıra yolsuzluğa okey,milyarlar çıkarsa sayın kurtulmuş alnı secdeye gidenlerin ahlaksızlığının karşılığını yapmak boyun borcu olalı.

SIRADAKİ HABER