Kurtulmuş: Medya bundan sonra mecburen ayağını denk alacak

Hükümet sözcüsü Kurtulmuş'tan tehdit gibi sözler

Kurtulmuş: Medya bundan sonra mecburen ayağını denk alacak

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, ayağını denk alması gerektiğini söylediği medyanın, ‘terörle mücadele’ eden bir ülkede ‘dingonun ahırı’ olamayacağını söyledi.

Medya ve Terör Sempozyumu’nda konuşan Kurtulmuş şunları söyleedi:

“Toplumun kabul ettiği terminoloji üzerinden terör örgütlerini tanımlamamamız lazım. Terör örgütlerinin başkanı, temsilcisi, imamı olmaz. Bunlar teröristtir. Bunların hepsi ister PKK’lı, ister DEAŞ’lı, ister FETÖ’cü olsun bunların hepsi insanlık düşmanı birer cinayet çetesidir.

Terörün propaganda gücüne karşı medyanın uyanık olması lazım. Çok açık söylüyorum medya bu konuda inşallah bundan sonra mecburen ayağını denk almak durumunda kalacak. Ben bunu söylediğim zaman bazıları eleştirdiler ama kusura bakmayın bu kadar terörle mücadele eden bir ülkede medya dingonun ahırı değildir. Herkes istediği gibi istediği şekilde medyada terör örgütlerinin lehine olacak şekilde işler yapamaz.”

Hala bazı medya kuruluşlarının kabul edilen dışında farklı bir dil kullandığını savunan Kurtulmuş, “Hala bazı medya kuruluşlarımızda terör örgütlerinin terminolojisi kullanılıyor. Efendim milis gibi, başkan gibi vs. imam gibi, bilmem kimin imamı, ne imamı ya? Bilmem kimin başkanı, ne başkanı? Terör örgütü de onu istiyor. Biz falancanın imamı diye söylediğimiz zaman Pensilvanya’da oturan canibaşı da elini ovuşturuyor. Ne güzel diyor bizim adamlar bir kere daha gündeme geldi” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 24 Şubat 2017, 10:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER