'Kürt vatandaşların T.C.’ye bağlılığında kopuşlar başladı'

AKP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, süreci değerlendirdi...

'Kürt vatandaşların T.C.’ye bağlılığında kopuşlar başladı'

AKP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, çözüm sürecinde bir takım gelişmelerin olacağını söyledi.

Karabük’te konuşan Şahin, “Kürt olarak kendisini tanımlayan vatandaşlarımızda Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne bağlılıkta kopuşlar başladı. Bu, çok tehlikeli” dedi.

Şahin, müzakere sürecine ilişkin ilerleyen günlerde yeni gelişmelerin olacağının sinyalini verdi. Şahin konuşmasında şu ifadeleri kullandı:

“Şimdi yeniden bu sorunu çözmek için bir çalışma başladı. Sanıyorum, önümüzdeki haftalarda bu konuda bir takım ilerleme ve gelişmeler olacak. Beklentimiz, dağdaki insanların silahlarını bırakarak yurt dışına çıkacak olması. Pişmanlık yasasından yaralanmak isteyenler teslim olacak. Bu mücadelede en tehlikeli şey nedir biliyor musunuz? Kürt olarak kendisini tanımlayan vatandaşlarımızda Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne bağlılıkta kopuşlar başladı. Bu, çok tehlikeli. Bu, böyle devam edemez, etmemeli. Türkiye, böylesine bir sorunu çözmelidir. Biz, ‘analar ağlamasın’ derken sadece şehit analarını kastetmiyoruz. Aynı zamanda ‘dağdakilerin anası da ağlamasın’, bunu kastediyoruz.”

Güncelleme Tarihi: 16 Kasım 2014, 14:06
YORUM EKLE
YORUMLAR
İhsan şimşek
İhsan şimşek - 4 yıl Önce

dönmek isteyenlerin "pişmanlık" yasasından yararlanmalı sözü her kürdü inciten bir sözdür uslup birleştirici deyil hep ayrıştırıcı tepeden bakış.duygusal bağda kopuş bu kelime çok doğru bunu işide verilen destek kürde gaz ve fişekle sizler yaptınız. Kürdü kazanmanın tek yolu rojava kürdüne destektir, işide destek ise ülkeye felakettir

memocan
memocan - 4 yıl Önce

Sizin sayenizde.bunlar oldu.artik kendinizle gurur duymaniz lazim.onumuzdeki haftalarda bir seyler olacaktir.diyor bu akpli kader yalanci dolsndirici.kendilerini cok zeki sanan baska bir ornegi yoktur.sen meseleyi cozeceksen adam gibi muzakere edeceksin yok silahi birak ve yurt disina cikin eve donus yasasinda kimse yararlanmak istemez kafa yapilarina bakarmisiniz hem muzekere edecegiz hemde gelin adalete teslim olun diyor.hangi sorunu bu kafa ile cozersiniz.sanki adamlar daga piknik icin ellerine silah almislar.e efendim devlete guven ve sigin seni afeder...sizler halen sorunun farkinda degilsiniz.aklinizibasiniza toplayiniz.sonra cok gec olur.cerci zihniyetini birakin ve insan gibi soruna yaklasiniz aksi halda hepiniz altinda kalir ve ezilirsiniz.demogoji birak pratik adimlari atiniz.zamana yayma secimleri tekrar kazanma kurnazligini birakin.bu onumuzdeki zaman zarfinda olmasi lazimdir...