'Kongreye hazırlanan HDP'de Sezai Temelli'nin adaylığı tartışılıyor'

HDP'nin 4. olağan kongresi 23 Şubat'ta gerçekleştirilecek

'Kongreye hazırlanan HDP'de Sezai Temelli'nin adaylığı tartışılıyor'

Halkların Demokratik Partisi'nde (HDP), yeniden adaylığına kesin gözüyle bakılan HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli'nin isminin tartışma konusu olduğu öğrenildi.

T24'e bilgi veren kaynaklar, cuma gününü toplantı ile geçiren parti yönetiminin yeni bir isim üzerinde tartıştığını, konunun yarın netleşeceğini belirtti.

Parti Meclisi'sinin de büyük oranda yenileneceği konuşulurken, ekoloji alanında uzman olan Önder Algedik ve Barış Akademisyeni Nuray Türkmen, Prof. Nejla Kurul, KHK ile ihraç edilen Veli Saçılık ve Halkevleri'ne yakın Suriye konusunda uzman bir isim olan yazar Hamide Yiğit'in isimlerinin Parti Meclisi üyeliği için geçtiği aktarıldı.

'HER AN DEĞİŞME İHTİMALİ VAR'

Kongre öncesi Medya Haber’e konuşan Pervin Buldan ise "Bizde 23 Şubat sabahına kadar eş başkanların kim olacağı belli olmaz. Her an değişme ihtimali olan, belki ikimizin de olmayacağı, belki ikimizin de devam edeceği, belki bir arkadaşımızın gidip diğerinin kalacağı bir kongre sabahına da uyanabiliriz" ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 22 Şubat 2020, 13:27

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >


YORUM EKLE
YORUMLAR
M.ali Nayır
M.ali Nayır - 10 ay Önce

İnşAllah sayın Demirtaş gibi yürekli dürüst ve halkın istediği gibi bir başkan seçilir sayın temeliyi oraya yakıştıramıyorum Ahmet Türk sırrı Sakık hatim Dicle gibi halkı Tan halkın içinde yılları nı veren tecrübeli siyasetçiler lazım trübüne oley çeken deyil bi zahmet alın bu sezai leri ordan sevilmiyorlar lütfen

Gty
Gty - 10 ay Önce

Kadîr inanır

Hdp
Hdp - 10 ay Önce

Sn sırrı sakık ve sn ayla ata akat olmalı

SIRADAKİ HABER