Komünist Parti'den 550 kadın aday

Komünist Parti: 7 hazirandan sonra emekçi kadınlar kendilerini çok daha iyi hissedecek

Komünist Parti'den 550 kadın aday

Komünist Parti 7 Haziran seçimlerine 550 kadın adayla giriyor. Partinin seçim açıklamasında "7 Haziran'dan sonra ülkemizde emekçi kadınlar kendilerini çok daha iyi hissedecekler" dendi.

Komünist Parti milletvekili seçimlerine ilişkin yaptığı açıklamada 550 kadın aday gösterdiklerini belirterek “7 Haziran'dan sonra ülkemizde emekçi kadınlar kendilerini çok daha iyi hissedecekler" dedi.

Komünist Parti'den yapılan açıklama özetle şöyle: Düzenin tükenişi, düzen içi düzeltmelerin de geleceğinin olmadığı anlamına gelir. Komünist Parti açısından gün, bu anlamda kesin bir meydan okuma günüdür. 7 Haziran'da karanlığın kötülüğünü temsil eden AKP rejimine de, düzenin makyajcısı rolüne soyunan “ehveni şer”cilere de boyun eğmeyeceğiz.

KADIN ADAYLARLA DIŞA VURUYORUZ

Partimiz bu konumlanışını başka ögelerin yanı sıra bir de, kadın adaylarla dışa vuruyor. Aday listelerimizin tamamının kadınlardan oluşması, sadece kadınların siyasal mücadeleye katılımı ile ilgili değildir. Her gün kadın katletmeksizin, kadını aşağılamaksızın kendini var edemeyen düzene isyanımızı, günümüz Türkiyesi'nde en iyi kadınlar temsil edecektir. Komünist Parti adayları gerici rejime karşı duruşun ta kendisidir.

KİMLİK SİYASETİNİ PAYLAŞMIYORUZ

Komünist Parti siyasal ve toplumsal alanda kadınların daha etkin olmasının, toplumsal cinsiyetler arasında denge kurmaktan geçtiğine inanmadı, çözümü “kadın kimliği”nin temsilinde aramadı. Listelerimizin kadınlardan oluşması, giderek yaygınlaşan “kimlik siyasetini” bizim de paylaşmamız anlamına yorumlanamaz. Kaldı ki, günümüzde kadının ezilmesinin nedeni erkekler değil; ama erkek egemenliğinin nedeni sömürü ve gericiliktir.

İYİ HİSSEDECEKLER

Kadınların etkinliği ancak mücadeleyle yükselebilir. Komünist kadınlar önce bunu, yani mücadeleciliği temsil ediyorlar. Bilinmelidir ki, 7 Haziran'dan sonra ülkemizde emekçi kadınlar kendilerini çok daha iyi hissedecekler.

Güncelleme Tarihi: 14 Nisan 2015, 09:14
YORUM EKLE
YORUMLAR
Zafer Kaya
Zafer Kaya - 3 yıl Önce

hangi ko? Ulusalcı ırkcı mı ? Leninist mi? Sadece kadınları kullanan oportonist milliyetçilermi ?

cerdan koçer
cerdan koçer - 3 yıl Önce

Yürü TKP bu halk seninle