Komünist Başkan Maçoğlu, Dersim için neler düşündüklerini anlattı

Maçoğlu, Dersim Belediyesi için aday adaylığını açıklamıştı

Komünist Başkan Maçoğlu, Dersim için neler düşündüklerini anlattı

Dersim Belediye Başkanlığına aday adaylığını açıklayan Komünist Başkan Fatih Maçoğlu, Dersim için neler düşündüklerini anlattı.

DW Türkçe'ye konuşan Maçoğlu, "Söz yetki karar halka diyerek birlikte yönetimi bir şehir ve etrafındaki ilçelerle yaptığımızda Türkiye'de modelleşebilme planımız var" dedi.

İttifakların henüz netleşmediğini belirten Maçoğlu, "Ben kuruma başvuru yaptım. Bölgede kurumun yerel yönetime dair bir çalışması ya da çabası varsa ittifaklar dahilinde, ittifak sonuçlarına göre aday adaylığımı koydum. Ama ittifaklar daha netleşmedi" dedi.

Dersim'de neler düşündüklerini de anlatan Komünist Başkan Maçoğlu, "Ovacık meselesini biraz daha büyüterek bir anlayış gerçekleştirmek istiyoruz. Türkiyede sosyalist siyasetin gelişebilmesine dair bir planımız var. Hiçbir yerde hiçbir şekilde şöyle bir tarzımız yok 'Geldiğimizde şunu yaparız şöyle yaparız'.

Biz geldiğimizde o şehrin fizibilite raporunu çıkartıp esas raporlar üzerinden halkın önceliği olan program ya da projeyi, yani halkın kendisinin kara verebilmeyi, halk meclislerinin coğrafyasıyla ilgili söz söylemeyi, karar alabilmeyi düşünürüz."

Güncelleme Tarihi: 18 Kasım 2018, 15:48

YORUM EKLE
YORUMLAR
Gülsen Çalhan
Gülsen Çalhan - 2 yıl Önce

Fatih Maçoğlu ,Türkiye'de model oldu .Halkının yanında ,gerçekten sol düşünce Siyaseten neler yapabiliri ispatladı ,Sol Haklın yanında ,Emeğin yanında ,Üretmenin ve alın terinin yanında ,daha çok çalışmak ,çalışmak ,tebrikler Başkan ,bu hareketi uygulamalrınızla ,dalga ,dalga yayılmasını diliyorum ,Yolunuz hep başarıya çıksın ...

SIRADAKİ HABER