Kobani Savunma Bakanı: IŞİD çekilmedi, saldırılarını sürdürüyor

Kobani Savunma Bakanı IŞİD’in Kobani’den çekilmediğini ve saldırıların sürdüğünü belirtti…

Kobani Savunma Bakanı: IŞİD çekilmedi, saldırılarını sürdürüyor

Kobani Savunma Bakanı İsmet Hasan, Irak Şam İslam Devleti’nin (IŞİD) özellikle doğu yakasından kente saldırmaya devam ettiğini, buradaki çatışmaların aynı şiddette sürdüğünü belirtti.

İMC TV’ye konuşan Kobani Savunma Bakanı Hasan, IŞİD’in güney ve batı yakalarından da Kobani’yi hedef almaya devam ettiğini, Halk Savunma Birlikleri’nin  (YPG) buralardan da IŞİD’in saldırılarına karşılık verdiğini söyledi.

IŞİD’in Kobani’den çekildiği yönündeki haberleri de yalanlayan Kobani Savunma Bakanı İsmet Hasan, IŞİD’in son hava saldırılarının öncekilere kıyasla daha etkili olduğunu ancak tehdidin aynı şekilde sürdüğünü vurguladı.

Ayrıca Kobanili yetkililer, IŞİD’in hava saldırılarından korunmak için bulunduğu noktaları sürekli değiştirdiğini ve bu noktalardan kente saldırmaya çalıştığını belirtti. (İMC)

Güncelleme Tarihi: 08 Ekim 2014, 18:18
YORUM EKLE
YORUMLAR
ev sahibi
ev sahibi - 4 yıl Önce

asıl soysuz işid ve onları destekleyenlerdir. işid; beyinsiz insanları kullanmak isteyenlerce yaratılmıştır kullanılıp daha sonra yok edilecek embesiller topluluğudur. kimsenin bunları gebertmesi gerekmiyor bu salaklar kullanım ömürleri dolunca kendi kendilerini geberterek ortadan kalkıyorlar