Kobani eylemine, polislerin önünde kılıçlı saldırı

Eylemcilere benzin döktü, kılıç çekti...

Kobani eylemine, polislerin önünde kılıçlı saldırı

Antalya’da geçen hafta Kobani gösterilerine katılanlara yönelik düzenlenen operasyonlarda gözaltına alınan 13 şüpheli, adliyeye sevk edildi. Gözaltına alınan gruba destek vermek için adliye önünde bekleyen grup kılıçlı saldırıya uğradı.

Antalya'da, geçen hafta Kobani'ye yapılan IŞİD saldırılarını barikat kurup polise taş attığı ve kamu mallarına zarar verdiği iddia edilen 13 kişi, dün sabah saatlerinde gözaltına alındı. Şüpheliler, İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi'ndeki sorgularının ardından 'kamu malına zarar vermek', 'terör örgütü propagandası yapmak' suçundan saban saatlerinde adliyeye sevk edildi.

Gözaltına alınan gruba destek vermek için adliye önünde bekleyen grup, saat 15.40 sıralarında kılıçlı saldırıya uğradı. Adliyeye geldikten sonra motosikletinden inen T.D. adlı kişi, gruba yönelik 'Bunların arasında benim bayrağımı indiren var mı?' diye sordu.

Gruptan ses çıkmaması üzerine elindeki bidon içindeki benzini göstericilere doğru döken T.D., daha sonra motosikletinde bulunan ve üzerinde 'Deli Gaddar' yazılı kılıcı çekti.

Bu sırada kendisine engel olmak isteyen polisten kurtulan T.D., adliye önünde bekleyen 20 kişinin üzerine saldırdı. T.D.'yi elinde kılıçla gören eylemciler, sağa sola kaçıştı.

T.D. daha sonra polis tarafından yakalanarak gözaltına alındı. (Ajanslar)

Güncelleme Tarihi: 17 Ekim 2014, 22:56
YORUM EKLE