'Kobani düştü düşecek' diyen Erdoğan: Ne oldu, Kobani düşmedi

Erdoğan Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda büyükelçilere verdiği yemekte konuştu

'Kobani düştü düşecek' diyen Erdoğan: Ne oldu, Kobani düşmedi

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, “Sayın ABD Başkanı ile bir görüşmemiz oldu. Neden Kobani, Ayn El Arab diye sordum. Sizin için neden stratejik? Dedi ki, ‘Biz oraya mühimmat vermesek, Kobani 2 günde düşer.’ Ne oldu? Kobani düştü mü? Düşmedi. Attıkları mühimmatın da çok az bir kısmı ulaştı” dedi.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda büyükelçilere verdiği yemekte konuştu.

7 Ekim 2014’te IŞİD saldırısı altındaki Kobani’deki direnişle ilgili olarak “Şu anda Kobani'de düştü, düşüyor” diyen Erdoğan, bugünkü (6 Ocak 2014) konuşmasında “Niye Kobani? Sayın ABD Başkanı ile bir görüşmemiz oldu. Neden Kobani, Ayn El Arab diye sordum. Sizin için neden stratejik? Dedi ki, ‘Biz oraya mühimmat vermesek, Kobani 2 günde düşer.’ Ne oldu? Kobani düştü mü? Düşmedi. Attıkları mühimmatın da çok az bir kısmı ulaştı” diye konuştu. 

Güncelleme Tarihi: 06 Ocak 2015, 14:55
YORUM EKLE
YORUMLAR
memocan
memocan - 3 yıl Önce

Taraftar amigosu gibi konusuyor.savasi tekniklen kazanan hic oldu hayir.hele hele birde bu bir halk savasie yani yari duzenli ordu duzeyi gibi gerilla savasinda en onemli etkin vesavasin yonunu degistirecekt.irade beyin cesarat.haklilik bunlar sadece bir kac yetkendir...dustu dusecek dediler...cok az bir dilim icin tamami o kirli sakalilardan temizlenecektir.recep sultanda istedigi kader bagirsin kurdistan yavas yavas olusuyor....