Kırşehir'de HDP mitingi sonrası taşlı saldırı

Ülkücü oldukları belirtilen 200 kişilik grup mitinge katılanlara saldırdı

Kırşehir'de HDP mitingi sonrası taşlı saldırı

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın katılımı ile Kırşehir'de Cacabey Meydanı'nda yapılan miting sonrasında ülkücü grupların saldırısı üzerine çatışma başladı. Demirtaş'ın konuşmasını bitirip sahneden inmesinin ardından meydanın yakınlarında toplanan yaklaşık 200 kişilik ülkücü olduğu belirtilen grup, mitinge katılanları taşlamaya başladı.

HDP'lilerin atılan taşlara karşılık vermesi üzerine ise olaylar çıktı. Saldırgan grup olay yerinden geri çekilip, başka yerlerde toplanmaya başlarken, HDP'liler ise alana çıkan yolları tuttu. Çıkan olaylarda polisler ise özellikle HDP'lilere tazyikli su ve gaz bombaları ile müdahale etti.

Miting boyunca ülkücü grupların bütün kışkırtmalarına rağmen olayların çıkmaması için çaba gösteren HDP'liler, saldırı ile birlikte çatışmaya dahil oldu. Bu arada HDP'li yetkililerin bütün ısrarlarına rağmen, emniyet yetkilileri, 'demokratik haklarıdır' diyerek gurubu alandan uzaklaştırmaması da çatışmaya neden oldu.

Bir süre sonra HDP'li grup alanı kontrolü olarak boşaltmaya başladı. HDP'lilerin karşılığı ile geri çekilen ve farklı noktalarda toplanan ülkücü grup ise "Alparslan Türkeş'in askerleriyiz" sloganları ile şehrin ara sokaklarında bekleyişlerini sürdürüyor. (DİHA)

Güncelleme Tarihi: 14 Mayıs 2015, 15:10
YORUM EKLE
YORUMLAR
tarafsiz
tarafsiz - 3 yıl Önce

Bu saldiriyi yaparken akillarindan ne geçiyor acaba merak ettim.HDP bin baraji aşmasi korkusu mu bu?

tarafsiz
tarafsiz - 3 yıl Önce

Arkadaşbenim yyorumları dilersen bir daha okuman gazeteyi