'Kırmızı fularlı kadın' için imza kampanyası

Ayşe Deniz Karacagil için internet üzerinden imza kampanyası başlatıldı...

'Kırmızı fularlı kadın' için imza kampanyası

Antalya'da Gezi direnişine katıldığı için tutuklanan, ‘kırmızı fular takarak sosyalizmi simgeleme’ sorgusuyla gündeme gelen ve hakkında 98 yıla kadar hapis cezası istenen Ayşe Deniz Karacagil için internet üzerinden imza kampanyası başlatıldı.

‘Change.org’daki imza kampanyasının dilekçe kısmında şöyle deniliyor: “Sosyalizmi simgeleyen kırmızı fular takmak gibi saçma iddialarla 98 yıla kadar cezası istenen ve birbirinden habersiz savcıların aynı suçtan ikinci davayı açtığı Deniz’in ve tüm gezi tutsakları hakkında açılan davaların geri çekilmesini talep ediyorum”

Yarın Antalya 6. Ağır Ceza Mahkemesinde hakim karşına çıkacak olan Ayşe Deniz Karacagil ile birlikte kişi ‘kamu malına zarar vermek’, ‘kamu görevlisine karşı direnmek’, ‘toplantı gösteri ve yürüyüş kanununa muhalefet’, ‘terör örgütü üyeliği’ ve ‘kanuna aykırı toplantı veya gösteri yürüyüşleri düzenlemek’ suçlamalarından yargılanacak.

Söz konusu davada Karacagil için 24 yıldan 98 yıla kadar, Murat Sezgin için 26 yıldan 95 yıl 6 aya kadar, Mustafa Cihan Yılmaz için 16 yıldan 55 yıl 4 aya kadar, Ali Karakuş için 11 yıldan 26 yıla kadar, Leyla Nuyan için ise 13 yıldan 38 yıla kadar hapis cezası isteniyor. (Evrensel)Güncelleme Tarihi: 12 Haziran 2014, 11:45

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER