Kılıçdaroğlu’ndan olağanüstü kurultay yorumu: İmzalar toplandıysa getirsinler, genel merkez yerinde duruyor

Kılıçdaroğlu, TBMM Başkanı Binali Yıldırım’ı makamında ziyaret etti

Kılıçdaroğlu’ndan olağanüstü kurultay yorumu: İmzalar toplandıysa getirsinler, genel merkez yerinde duruyor

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, parti içindeki değişim isteyen muhaliflerin yeterli imzaları topladıklarını açıklaması üzerine değerlendirmelerde bulundu.

Kılıçdaroğlu, "Toplandıysa getirsinler, genel merkez yerinde duruyor" dedi.

Kılıçdaroğlu, beraberinde grup başkanvekilleri Engin Altay, Özgür Özel ve Engin Özkoç ile birlikte TBMM Başkanı Binali Yıldırım’ı makamında ziyaret etti.

Kılıçdaroğlu, 1 saat 10 dakika süren görüşmenin ardından gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Yıldırım’ı, TBMM Başkanlığına seçilmesi dolayısıyla daha önce telefonla arayıp kutladığını anımsatan Kılıçdaroğlu, bu kez grup başkanvekilleriyle ziyaret ettiğini ifade etti.

Yıldırım’a, seçilmesinden dolayı iyi dileklerini ve düşüncelerini aktarma fırsatı bulduklarını ifade eden Kemal Kılıçdaroğlu, “Parlamentonun daha güçlü bir yapıya bürünmesi açısından, hem bürokratik açıdan parlamentodaki bürokratik düzeyin daha güçlü olması açısından hem parlamentoda, örneğin torba yasalar gibi düzenlemelerin görüşülmemesi açısından düşüncelerimizi aktardık Sayın Başkan’a. ” dedi.

BERBEROĞLU VE ERDEM'İM DURUMUNU ANLATTI

Yıldırım’a, cezaevinde bulunan CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu ve eski CHP İstanbul Milletvekili Eren Erdem ile ilgili düşüncelerini de ilettiklerini vurgulayan Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti:

“Bir haksızlık olduğunu, yargının bir haksızlığa yol açtığını, gereksiz yere tutuklamaların, parlamentoya gelip, görev yapması gerekirken Sayın Berberoğlu’nun halen içeride tutulmasının doğru olmadığını, anayasaya aykırı uygulamalar olduğunu, yargının parlamentonun iradesini, sözlerini bir anlamda dinlemediği, devre dışı bıraktığı gerçeğini de bir şekliyle Sayın Başkan’a aktardık. Umuyoruz önümüzdeki süreç içinde taşlar yerine oturur, yargıya olan güven yeniden sağlanmış olur diye düşünüyoruz. Düşüncelerimizi Sayın Başkan ile paylaştık.”

Güncelleme Tarihi: 26 Temmuz 2018, 09:49

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
YORUMLAR
Melek
Melek - 2 yıl Önce

Adalet herkese lazım. Anayasaya aykırı işler yaptığınız zamanlarda bunu düşünmeliydiniz

SIRADAKİ HABER