Kılıçdaroğlu: Yardım ve yataklıktan tutuklanacağını biliyor

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğanı kastederek “Yargı paketi açıkça anayasaya aykırı. Yardım ve yataklıktan tutuklanacağını biliyor. Onun için yargıyı değiştiriyor” dedi

Kılıçdaroğlu: Yardım ve yataklıktan tutuklanacağını biliyor
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu MYK toplantısında, yargının yeniden dizaynına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Cumhuriyet’ten Selda Güneysu’nun haberine göre; Kılıçdaroğlu basına kapalı gerçekleşen MYK toplatısında şunları söyledi:
 
‘YARDIM VE YATAKLIKTAN TUTUKLANACAĞINI BİLİYOR’
 
“Yargı paketi açıkça anayasaya aykırı. Yardım ve yataklıktan tutuklanacağını biliyor. Onun için yargıyı değiştiriyor. Bunlar suçluluk psikolojisi içindeler. Suç işlemeye devam edecekler. Bu nedenle bağımlı yargı yaratmaya çalışıyorlar. Mesele, suçlunun dişine göre mahkeme tasarısı.
 
‘DEVLETİN PARASINI ORGANİZE YİYORLAR’
 
“Saray’ın kendi kaçak. AKP’lilere iftar verdi, haberimiz yoktu, olsa da gitmezdik. Fakir fukaranın parasıyla AKP’li milletvekillerine iftar veriliyor. Devletin parasını organize yiyorlar.
 
‘İÇ SAVAŞ ÇIKARMAK İSTİYOR’
 
“3 yıl sonra Gezi’yi tekrar gündeme getiriyor. İç savaş çıkarmak istiyor. Temel amacı toplumu sindirmek, korkutmak. Sinmeyecek ve korkmayacağız. Buna sağcı solcu herkes tavır koymalı. Toplumun her kesimi sinmiş, bizim dışımızda konuşan yok. Bu kayyım bir gün herkesi vurur.”
 
'CHP ÖZGÜR BİR PARTİDİR'
 
“(Mehmet Bekaroğlu’nun raporuyla ilgili) Bir grup sürekli CHP’yi izliyor. Açık aramaya çalışıyor. CHP herkesin özgür fikirlerini söylediği bir partidir.”


Güncelleme Tarihi: 23 Haziran 2016, 08:30
YORUM EKLE