Kılıçdaroğlu: Su konusunda toplum bölünür mü istediğini içersin

Kılıçdaroğlu, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne ait su markası Hamidiye'nin THY ve bir kamu bankası tarafından artık satın alınmayacak olmasına tepki gösterdi

Kılıçdaroğlu: Su konusunda toplum bölünür mü istediğini içersin

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu 27.dönem 2.Çalışma ve Değerlendirme Toplantısı'nın açılış konuşmasını yaptı. Kılıçdaroğlu, AKP çevrelerinin Hamidiye Su'ya boykotunu eleştirdi. 

Kılıçdaroğlu'nun konuşmasından satır başları şöyle:

Önümüzdeki seçimlerde de aynı inançla olacağız. 

Yaşanan ekonomik kriz bütün illerde derinden hissediliyor. Tarımın ağırlıkta olduğu yerlerde çiftçiler perişan. Her erteleme yeni faiz yükü getiriyor. Bu tablo vekil arkadaşlarımıza ayrıntılarıyla anlatılmış durumda. 

Konya son 2 yıldır dışarıya göç veriyor. Bu bile oturup düşünülmesi gereken bir tablo. Gençler tarımdan kurtarıldı. Irak pazarının kapatılması yumurta fiyatlarına yansıdı. Anadoludaki illerin büyük bir kısmı üretimden koparıldı. Elektrik ve doğalgaza zam vatandaşın sırtında daha büyük bir yük olarak ortaya çıkacak.

Çok sayıda firmanın iflas ettiğini arkadaşlarımız raporlarında belirtiliyor. Adıyaman'daki işsiz sayısının 50 bin artması tam bir faciadır. 

Soğan ve patates üreticileri , patates ve soğanı satacak yer bulamıyorlar. Çünkü üretim plansız. Suriyelilerin yoğun olduğu yerlerde işsizlik çok fazla. Vatandaşlar bunun Suriyelilerin gelip çok düşük ücretlerde çalışmasına bağlıyor. 

Su bizim hayatımızın bir parçası su üzerinden bir toplum ayrışır mı? Su konusunda toplum bölünür mü istediğini içersin.
 

Güncelleme Tarihi: 05 Ekim 2019, 21:17

Demokrat Haber'e destek vermek ister misiniz? >>>

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER