Kılıçdaroğlu: Size söz veriyorum, dostlarımızla beraber Türkiye’yi kazanacağız

Akşener, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği “23 Haziran Demokrasi Şöleni” etkinliğine video mesajla katıldı

Kılıçdaroğlu: Size söz veriyorum, dostlarımızla beraber Türkiye’yi kazanacağız

23 Haziran 2019 İstanbul seçimlerinin 2’nci yıldönümü; CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun katılımlarıyla kutlandı.

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener de “23 Haziran Demokrasi Şenliği”ne video-konferans yoluyla katılım sağladı.

Konuşmasında “Hesap vermek siyasetçi için gurur ve onur meselesidir” ifadesinin kullanan şölenin onur konuğu CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “İstanbul’u kaybeden Türkiye’yi kaybeder demişlerdi. Tersi nedir? İstanbul’u kazanan Türkiye’yi kazanır. Ve size söz veriyorum, dostlarımızla beraber Türkiye’yi kazanacağız” dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun "23 Haziran Demokrasi Şenliği"nde iki yıl boyunca yapılan projeleri anlatması üzerine siyasette hesap vermenin temel bir unsur olduğunu vurguladı.

Kılıçdaroğlu, "Bizim bütün belediye başkanlarımız yaptıkları her harcamanın hesabını veriyorlar. Hesap vermek bir siyasetçi için gurur ve onur meselesidir. ‘Parayı harcadım, hesabını veriyorum’. Ama devletin bütçesini harcayanlar hesap vermekten korkuyorlar. Hiç kimse endişelenmesin, sıra oraya da gelecek" ifadelerini kullandı.

AKŞENER VİDEO MESAJ İLE KATILDI

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği “23 Haziran Demokrasi Şöleni” etkinliğine video mesajla katıldı.

'GÖREV; İSTANBUL'U YAĞMADAN, TALANDAN, YIKIMDAN KURTARMAK'

Akşener, “İstanbul bir devrin kapanıp bir devrin açılmasına vesile olan çok özel bir şehirdir. Tarihi boyunca medeniyetin en önemli merkezlerinden biri olarak kabul edilmiştir. Fethini peygamber efendimizin müjdelediği, Sultan Mehmet Han’ın bizlere emaneti olan bir şehrimizdir. Bu yanıyla da paha biçilmez bir mirasımızdır. Bu gerçekler ışığında her birimize düşen önemli bir görev var, İstanbul’un kıymetini bilmek. İstanbul’u layık olduğu şekilde güzel, yaşanabilir bir kente dönüştürmek ve İstanbul’u yağmadan, talandan, yıkımdan kurtarmak. İşte bu çok önemli görevleri yerine getirebilmek için ilk adımları iki yıl önce bugün attık.

'İSTANBULLU DEMOKRASİ DERSİ VERDİ'

23 Haziran 2019 tarihi İstanbul için bir dönüm noktası oldu. Aynı zamanda 23 Haziran tarihi 150 yıllık demokrasi mücadelemizin taçlandığı günlerden de biri oldu. İstanbullu, iktidarın kanunsuzca oynadığı tüm oyunlara karşı gerçek bir demokrasi dersi verdi ve bir kez daha dedi ki ‘Ben milletim. Söz de karar da benimdir. Hiçbir güç, benim irademe el uzatamaz.’ Ve milletimizin kutlu iradesi demokrasi tarihimizde açılan yarayı 2 ay gibi kısa süre içinde tedavi etti" ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Melek
Melek - 1 ay Önce

Beş büyük şehri kazanmanızı sağlayanlara sırtınızı dönmek de demokrasi anlayışınıza mı dayanıyor

Nizamettin Aktaş
Nizamettin Aktaş - 1 ay Önce

Sayın Kılıçtaroğlu söz verdiğiniz demokrasi yine TEK DİL VE TEK millet üzerine ,KOÇ holdin ofislerinde 49 dil konuşuluyor.
Evrensel hukuku bu toprakların kadim insanlarına REVA GÖRÜN. Öyle her ferdin inancı,dili başım üstüne demekle olmuyor.
Doğuştan insana verilen değerler dili ONURU,,içine doğduğu toplum ERDEMİ ve içine doğduğu inanç haysiyeti anayasal güvenceye alınacak.
Avrupa'nın merkezinde YUGOSLAV^ya neden parçalandı. Egemen dil ve kültür olanlar,kendilerinin dışında kalanları RET ve inkar ettiği için.
Bu gün yer yüzünde KAN VE SAVAŞ sadece İSLAM ülkelerinin topraklarında yaşanıyor. Son din neden yer yüzünde kanla,ölümle,savaşla anılıyor. ULUS DEVLET egemen IRK asimilasyon suçunu sür git işlediği için.
Sizlerde VESAYET(TÜRKLÜK SÖZLEŞMESİ) VE onun VASİ kurumlarına tek sözünüz yok.
Dostlarınız ise hepsi EVRENSEL HUKUKA sırtı dönük olanlardır. hepsi egemen dil ve kültüre RIZA ÜRETENLERDİR. sizlerden demokrasi beklemek hayal.

SIRADAKİ HABER