Kılıçdaroğlu, Sarıgül'ü CHP'ye davet etti

CHP lideri, Mustafa Sarıgül liderliğindeki TDH'yi CHP'ye davet etti, Sarıgül'den ilginç bir yanıt geldi...

Kılıçdaroğlu, Sarıgül'ü CHP'ye davet etti

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu , Kadın Girişimciler Derneği'nde (KAGİDER) düzenlenen toplantıya katıldı. Kılıçdaroğlu burada yaptığı açıklamada Mustafa Sarıgül'ün CHP'ye geçip geçmeyeceğine ilişkin açıklama yaptı. CHP lideri ayrıca, "Hakan Fidan'a sahip çıkarız" açıklamalarına da yanıt verdi, "Hiçbir zaman saldırı yapılırsa sahip çıkarız diye bir düşüncem olmadı," dedi.

"BANA ULAŞAN HİÇBİR DİLEKÇE YOK"

Kılıçdaroğlu, "Sarıgül partiye başvuru dilekçesi verdi mi?" sorusuna "CHP genel başkanı olduğumdan beri sorulan her soruya samimi ve doğru yanıt vermek için çaba harcadım. Bana ulaşan hiçbir dilekçe yok. İl başkanımız burada. Ona da sorarım. Ama olsa sabah bana söylerdi. Dilekçe gelirse biz bir partiyiz. Hukukun üstünlüğüne inanan partiyiz. Tüzüğümüz var. Bir kişinin partiye nasıl üye olup olmayacağı kayıtlıdır. O tüzük kurultayda kabul edilmiştir. O tüzüğe göre partiden ihraç edilen kişinin dönmesi kurallara bağlıdır. Dilekçe ile başvurur, alırız dosyasıyla birlikte Parti Meclisi'nde görüşürüz. Gizli oylama yapılır. Üyeliği kabul edilirse bir sorun da kalmamış olur. Olay budur. Önümüzdeki günlerde bu süreç tamamlanır mı? Umuyorum tamamlanır" diye yanıt verdi.

"HİÇBİR ZAMAN SALDIRI YAPILIRSA SAHİP ÇIKARIZ DİYE BİR DÜŞÜNCEM OLMADI"

Kılıçdaroğlu, "Gazetelerde yer alan "Saldırıya uğramışsa Fidan'a sahip çıkarız" açıklamalarının hatırlatılması üzerine "Hiçbir zaman saldırı yapılırsa sahip çıkarız diye bir düşüncem olmadı. Perde arkasında yatan nedir önce onu öğrenmemiz lazım. Fidan'a ciddi suçlamalar var. Ne kadar gerçek onu bilmiyoruz. Ana muhalefet olarak bilgilendirilmedik. Bürokrat olduğu için hakkında konuşmanın çok doğru olmadığını ifade ettim. Olayın ayrıntılarını bilen kişi hükümetin başında olan kişi. O ayrıntılar konusunda haklı mıdır haksız mıdır bunu zaman gösterecek. Özel bir düşüncemiz söz konusu değil. Demokrasilerde kural şudur: Devletin önemli makamlarında oturan kişiler belli aralıklarla gelir ana muhalefet partisini bilgilendirir. Ama bu kural Türkiye'de çalışmıyor. Acı olan da budur" dedi.

'TDH'Yİ CHP'YE DAVET EDİYORUM'

"Biz aynı zamanda bölünme lüksü olmayan siyasal anlayışı temsil ediyoruz. Eğer çağdaş uygarlığı istiyorsak A partisi, B partisi, B hareketi... Bunların dışına çıkmak zorundayız. Türkiye Değişim Hareketi (TDH) var. Hepsini Cumhuriyet Halk Partisi 'ne davet ediyorum. Ayrışma lüksümüz yok. Ülkenin bu kadar sorunu var ve biz ayrışıyoruz. Herkes öyle bir noktaya geldi ki can cekişiyor biz ayrışıyoruz. Ayrışma lüksümüz yok. Cumhuriyetin ilkeleri bağlamında bir araya gelmek zorundayız" dedi.

MUSTAFA SARIGÜL'DEN İLGİNÇ TWEET

Öte yandan Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül de, Kılıçdaroğlu'nun kendisiyle ilgili açıklamalarından kısa bir süre sonra tweet attı. Sarıgül'ün tweeti şöyle:

"Seçim ekip işidir. En karizmatik, en hatip, en dinamik, en zeki siyasetçi bile olsanız, tek başınıza seçim kazanamazsınız." (Radikal)

Güncelleme Tarihi: 27 Ekim 2013, 15:16

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER