Kılıçdaroğlu: O kasayı da dış mihraklar mı koydu?

CHP Genel Başkanı Başbakan’ı eleştirdi…

Kılıçdaroğlu: O kasayı da dış mihraklar mı koydu?

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Antalya'daki konuşmasını rüşvet ve yolsuzluk operasyonuna ayırdı ve Hükümeti eleştirdi. İsmi iddialara karışan 4 Bakan'ın istifa etmesini isteyen Kılıçdaroğlu, Başbakan'ın 'dış mihraklar' sözünü eleştirdi ve ''Bakan oğlunun yatak odasına kasaları, para sayma makineleri de dış mihraklar mı koydu? 4 Bakan değil sadece, arkadan gelecekler var. İçlerinden sadece bir ikisi temiz'' dedi.

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu Antalya’daki Cam Piramit Sabancı Kongre ve Fuar Merkezi'nde düzenlenen aday tanıtım programında konuştu.

İşte Kılıçdaroğlu’nun konuşmasından satırbaşları:

"O GENÇLER DİZ ÇÖKTÜRDÜ"

O diktatör o gençlerin üzerine TOMA’larla, biber gazlarıyla, coplarıyla gitti. Ödün vermedi gençlerimiz. Canlarını verdiler. O diktatöre diz çöktürdüler dünyanın önünde. O gençlerin alnından tek tek öpüyorum. O gençlerimiz bizim umudumuzdur, geleceğimizdir. Arap dünyası o gençlerimizi örnek alıyor. Demokrasimizin güvencesi bu gençlerimizdir.

2013’ÜN İKİNCİ BÜYÜK OLAYI AYAKKABI KUTUSU

Bu ülkede yolsuzluk var dedik. Dilimizde tüy bitti. Ama anlatamadık. Yeteri kadar anlatamadık. Ama bir operasyon yapıldı, tüm gerçekler ortaya çıktı. 2013’ün ikinci büyük olayı ayakkabı kutusu olayıdır. İktidara gelirken yolsuzluklarla mücadele edeceğiz demişlerdi. Bugün gelinen noktada gördük ki söylediklerinin tamamı yalanmış. Kul hakkı yiyenler bunlar. Operasyon olmuş Başbakan ‘çeteler var’ diyor. Kendisine ‘Bakanlar Kurulu’nu toplarsın, çete orada. Sen de orada baş lidersin’ çağrısı yaptım.

"ARKADAN GELECEKLER VAR"

Bu yolsuzluk operasyonu bu ülkenin en büyük operasyonudur. 4 bakan.. Arkadan gelecekler de var. İçlerinden bir iki tane temiz var. Tamamı kirli bunların. Karasınız, kirlisiniz siz. 4 Bakan hakkında isimler dolaşıyor. Bu bakanlar koşa koşa Ankara’ya geliyor. Tüm programlarını iptal ediyorlar ama görevlerini bırakmıyorlar.  Sizin artık bu ülkeye hizmet etmeniz lazım, kendinize değil.

"BAKAN OĞLUNUN YATAK ODASINDA PARA SAYMA MAKİNESİ VAR"

Bakan’ın oğlunun evinde para sayma makinesi var. Ellerin temiz değil mi, neden sayamıyorsun? O kadar çok para var ki elleriyle sayamıyorlar. Bir Bakan’ın oğlunun yatak odasında bir değil, 6 değil. Yahu yetmiyor mu? Sadece Türkiye’nin değil dünyanın da en büyük yolsuzluk operasyonu. İlk kez bir Bakanlar Kurulu’nun içinde çete var. Ve o görev başında

Şimdi bunu dış mihraklar yaptı diyorlar. Ben buradan Erdoğan’a en basit soruyu soruyorum: O Bakan’ın oğlunun yatak odasına parayı, kasaları, para sayma makinesini dış mihraklar mı koydu? O zaman sen de o dış mihrakın bir parçasısın.  Şimdi Sayıştay raporları TBMM’ye neden gelmiyor herhalde bütün dünya öğrendi.

BAKAN, OĞLUNA TELEFONDA ‘DİKKATLİ OL’ DİYOR

Bakan oğluyla telefonda konuşurken ‘’Telefonla konuşurken dikkatli ol, onları söyleme’ diyor. Ne demek ya? Ve sen hala o koltukta oturuyorsun.

"TÜRKİYE YOL AYRIMINDA"

Demokrasilerde güzel bir şey var. Halkın bilinçli olması. Ödediği vergilere sahip çıkması. Türkiye bir yol ayrımına geldi. Şimdi biz bir rejim mücadelesiyle karşı karşıyayız. Karşımızda tek parti devleti var. Herkesi ezmek istiyorlar. Geldiler, yolsuzlukların üzerine gitmek için değil kapatmak için mücadele ediyorlar.

"HERKESİ CHP’NİN ÇATISI ALTINDA BEKLİYORUZ"

Tüm vatanseverleri, ülkesini sevenleri, herkesin aşı işi olsun diyenleri, bir ağaç gibi tek ve hür, ve bir orman gibi kardeşçe yaşamayı özleyenleri hepsini ama hepsini CHP’nin çatısı altında bekliyoruz. Biz halkın partisiyiz. Onun inancı böyleymiş, şunun inancı şöyleymiş diye bir şey olmaz.

"ŞİMDİ O YIRTIK AYAKKABI KUTUSUNDA MİLYONLARCA DOLAR VAR"

Seçimlere girerken ustalık dönemim diyordu. Yolsuzluğun, hırsızlığın ustası.. Senin ne menem bir usta olduğunu öğrendik. Ben yırtık ayakkabı ile siyasete girdim diyordu. Şimdi o yırtık ayakkabı kutusunun içinde milyonlarca dolar var.  Çok mal haramsız olmaz derler.

Savcı zalimin emir eri değildir. O savcılara sesleniyorum. Savcılar yürekli olun, dik durun, 76 milyon insan sizin arkanızdadır.

YANDAŞ MEDYANIN DA YATACAK YERİ YOK

Baskı kuruyorlar polislerin, bürokratların, savcıların, medyanın üzerine. Yandaş medya başlıklar atıyor. Yav bir yolsuzluğa bak kardeşim. Sizin hükümetten beslendiğinizi biliyorum. Kamu bankalarından beslenip size gazete aldırıldığını biliyorum. Sizin de yatacak yeriniz yok. Bu mağdur edebiyatına da son. Kim mağdur? Atama bekleyen öğretmen, işsiz genç mağdur…  Türkiye’yi geziyorum, çalışıyorum. Her birimizin sorumluluğu var. Benim de sizin de… Beraber mücadele yapacağız.

"BANA GÜVENİN"

İnancı ne olursa olsun benim başımın üstünde yeri var. Bana güvensinler. Kul hakkı yemem, yiyeni de affetmem. Temiz siyasetten, cumhuriyetten, demokrasiden, laik sistemden yanayım. Ülkemi de insanları da seviyorum. Hesap veremeyeceğim hiçbir şey yok. Hesap vermekten de onur duyarım.

"HARAM PARA DAĞITANA OY VERMEYİN"

Sizden verilen paraları alın. Haram para dağıtana, din edebiyatı yapana, inancınızı sömürene oy vermeyin.  Bizim insanımız temiz siyaset, doğru siyaset istiyor.

Güncelleme Tarihi: 23 Aralık 2013, 10:51
YORUM EKLE