Kılıçdaroğlu'nun kardeşi ihraç ediliyor

Didim Belediyesi ile 'FETÖ' arasında bağlantı olduğu iddiasıyla gündeme gelen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun kardeşi Celal Kılıçdaroğlu partiden ihraç ediliyor

Kılıçdaroğlu'nun kardeşi ihraç ediliyor

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun kardeşi Celal Kılıçdaroğlu, CHP’den kesin ihraç istemiyle disipline sevk edildi. Talimat, Kemal Kılıçdaroğlu’ndan geldi.

Hürriyet’ten Rifat Başaran’ın haberine göre, Aydın’ın ‘FETÖ’den temizlenmesi ve “Didim belediyesi ile FETÖ arasındaki bağlantının” ortaya çıkartılması iddiasıyla Söke’den Didim’e yaptığı yürüyüş ve ölüm orucuna başlaması nedeniyle CHP’lilerin tepkilerini toplayan Celal Kılıçdaroğlu hakkında MYK toplantısında kesin ihraç istemiyle disipline sevk kararı verildi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl, Celal Kılıçdaroğlu’nun söz konusu yürüyüşünün sürekli olarak Genel Başkan Kılıçdaroğlu ile ilişkilendirildiğini ve bunun rahatsızlık yarattığını ifade ederek, “Genel Başkanımızın talimatıyla Celal Kılıçdaroğlu, kesin ihraç istemiyle disipline verildi” dedi.

Herkesin kendisinden sorumlu olduğunu belirten Bingöl, şöyle konuştu: “Genel Başkanımız 7 kardeşler. Kardeşlerden bir tanesinin farklı bir tutumu var. Bu, Genel Başkanı çok bağlamaz. Başka siyasetçinin kardeşinin ya da bir aile bireyinin yaptığı olumsuzluklar üzerinden bir siyasetçinin yargılanması veya onun üzerinden bir bakış açışı ile yaklaşmak son derece çirkin ama bunu maalesef işte yapıyorlar.”

 

Demokrat Haber'e destek vermek ister misiniz? >>>

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER