Kılıçdaroğlu'ndan videolu Boğaziçi mesajı: Türkiye'nin evlatlarını serbest bırakın

"Yarattığınız gerginliğe son verin"

Kılıçdaroğlu'ndan videolu Boğaziçi mesajı: Türkiye'nin evlatlarını serbest bırakın

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Boğaziçi Üniversitesi'ne atanan Rektör Melih Bulu'ya karşı yapılan eylemlere müdahaleye ilişkin, "Buradan siyasi iktidara açık bir çağrıda bulunuyorum. Türkiye'nin evlatlarını serbest bırakın ve yarattığınız gerginliğe son verin" diyerek çağrıda bulundu.
Sosyal medya hesabından video yayınlayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun açıklaması şöyle:

"Boğaziçi Üniversitesi'ne bir kayyum rektör atandı. Hiç kimse istemiyor. Öğrenciler, öğretim üyeleri, eski mezunlar istemiyor. Zaten çalışacak kişi de bulamadı. Ama gerginlik artıyor. Çocuklarımıza şiddet uygulanıyor. Ben bu akşam sevgili öğrencilerimize değil onların anne ve babalarına seslenmek istiyorum. Karşımızda kontrolünü kaybetmiş bir siyasi iktidar var. Gerginlikten besleniyor. Bizler aklı-selim sahibi olmak zorundayız. Sağduyulu hareket etmek zorundayız. İktidarın değirmenine su taşımamak zorundayız. Buradan siyasi iktidara açık bir çağrıda bulunuyorum. Türkiye'nin evlatlarını serbest bırakın ve yarattığınız gerginliğe son verin."

Güncelleme Tarihi: 03 Şubat 2021, 17:12

YORUM EKLE
YORUMLAR
dikkatli olun
dikkatli olun - 5 ay Önce

yandaş medya bunu bile nasıl sunuyor şaşıryoruz amman dikkat ha oyuna gelmeyin gezi gibi oyuna geldiniz takdirde akp koltuğu yine kaptırmamaya çalışıyor.o rektörü bilerek kışkırtma yapmak için atadılar.hatta orada eylem yapanların çoğuda akp veya mhplidir.danışıklı dövüş.bunu dile getirinde ama sokakta değil kendi topluluklarınızda dile getirin.zaten internet çağındayız isteyen anında sizi duyuyor bağırmanıza tencere tava çalmaya gerek yok.diyorlar akp bu devletin milli güvenlik sorunudur diye haklolar dışarda düşman terörist aramaya gerek yok kendileri ülkeyi ne hale getirdiler herşey ortada.ha 2015 e kadar milleti ikna ederek iktidar oldular.ama 2015 ten sonra resmen koltukları işgal halindeler.

SIRADAKİ HABER