Kılıçdaroğlu'ndan Vefa Salman’ın görevden alınmasına sert tepki

"Milletimiz nezdinde hükmü olmayan bu haksız, hukuksuz kararı asla kabul etmiyoruz!”

Kılıçdaroğlu'ndan Vefa Salman’ın görevden alınmasına sert tepki

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP’li Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman’ın görevden uzaklaştırılmasına sert tepki gösterdi.

Kemal Kılıçdaroğlu, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda Vefa Salman’ın Yalova Belediyesi’ndeki hukuksuzluğu ortaya çıkardığını ve işlem yapılması için savcılığa başvurduğunu belirtti.

Kılıçdaroğlu şu ifadeleri kullandı: “Belediye Başkanımız Vefa Salman’ın görevden alınması, saray iktidarının hukuk anlayışının özetidir. Milletimiz nezdinde hükmü olmayan bu haksız, hukuksuz kararı asla kabul etmiyoruz!”

SEYİT TORUN: SARAY OPERASYONU

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun da açıklamasında, “Yalova Belediye Başkanı Sayın Vefa Salman’ın görevden alınması bir Saray operasyonudur” dedi.

Torun şunları söyledi: “Sarayın kendi belediye başkanlarını bile kimi zaman korkutarak, kimi zaman tehdit ederek, ağlatarak  görevden aldığını hatırlayalım. Saray tüm iktidarı ve tüm yetkiyi tek elde toplamak için milli iradeyi ve halkın oyunu yok saymaktadır.  Bir yandan muhalefet belediyelerine kayyum atıyorlar, diğer yandan belediyelere icra göndererek devletin bütün kaynaklarını onlara kapatarak, tehdit ederek bir şekilde başkanların AKP’ye geçmesi için uğraşıyorlar. Yetmezse uyduruk sebeplerle görevden almaya başladılar. Görevdeki başkanlarımızın tüm yetkilerini tuhaf düzenleme ile elinden almak istiyorlar. Bunlar tek elden saraydan yönetilen beyhude çabalardır ve hukukla bir ilgisi bulunmamaktadır. Saray, seçimle kazanamadığını tehditle almaya çalışıyor. Milli irade ile gerçekleştiremediğini hukuk dışı güç kullanarak elde etmeye çalışıyor. Vatandaşımız her şeyin farkında. 31 Mart’tan ders almamışlar ki yine illegal yollarla ve demokrasi dışı uygulamalarla belediyelerin üzerine ciddi bir baskı uyguluyorlar. Yalova Belediye başkanımız Vefa Salman’ı sandıkta yıkamadıkları için şimdi hileyle devirmeye çalışıyorlar. Vefa başkan ve başkan yardımcımız mahkeme kararı olmadan görevden alınamaz. Bu hukuksuz kararı tanımıyoruz ve yok hükmünde ilan ediyoruz.”

Güncelleme Tarihi: 28 Şubat 2020, 12:19

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER