Kılıçdaroğlu'ndan Kavala ve Demirtaş mesajı

Kılıçdaroğlu, “18 yıldır bu ülkeyi yöneten bir kişi 5 maskeyi dağıtamıyor” dedi

Kılıçdaroğlu'ndan Kavala ve Demirtaş mesajı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tutuklu bulunan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ve iş insanı Osman Kavala’nın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın isteğiyle hapiste tutulduğunu söyledi.

Parti Meclisi toplantısı öncesi konuşan Kılıçdaroğlu, Odatv davasının siyasi intikam davası olduğunu, cezaevindeki gazeteci, siyasetçi, aktivist tutukluların Erdoğan’a biat etmedikleri için içeride olduklarını ifade etti.

Kılıçdaroğlu, “Osman Kavala neden içeride? AİHM hak ihlali var diyor. Erdoğan istedi diye içeride. Selahattin Demirtaş… AİHM tahliye edilmesi lazım diyor. Anayasa’ya göre de AİHM kararlarının iç hukuka üstünlüğü var. Erdoğan diyor ki uygulamayın. Niçin? Selahattin Demirtaş (17 Mart 2015 tarihindeki Meclis grubu konuşmasında) ‘Seni başkan yaptırmayacağız’ dedi. Madem sen beni yaptırmayacaksın o zaman içeride kalacaksın diyor. Sanıyor ki Osman Kavala da Selahattin Demirtaş da ben ettim sen etme diyecekler. Asla demezler. Haksız yere içeride tutulanlar içeride kaldıkları süreyi göğüslerinde hep bir şeref madalyası olarak taşıyacaklardır. Adaletsizliğe karşı en büyük mücadeleyi bedel ödeyerek biz yerine getirdik diyeceklerdir” dedi.

Kılıçdaroğlu şunları söyledi:

‘KORONA VİRÜSÜ RAKAMLARI GERÇEK DEĞİL’

Bu rakamların gerçek olmadığını ben de, siz de, doktorlar da biliyor. Ama ne olursa olsun bizler mücadelemizi sürdüreceğiz. Hastaneler, yoğun bakımlar tıka basa dolu. Bu devletin, ülkenin iyi yönetilmediğini gösteriyor. Bilim Kurulu’nun sözcüsü yok her kafadan bir ses çıkıyor. Vatandaş bu kişilerin çelişkili sözlerine tanık oldu. Bu süre içinde sürekli muhalefet yapmamaya, hükümeti doğru yönlendirmeye çalıştık. Ama ne yazık ki Sağlık Bakanı bir süre sonra bütün güveni yitirdi. Çünkü ‘sayın Cumhurbaşkanımızın talimatlarıyla…’ dedi. Sayın Cumhurbaşkanı doktor değil ki. Erdoğan ne talimatı veriyor size? Bu talimattan sonra olaylar tamamen güvensiz bir ortama sürüklendi. Bugün vaka sayıları da ölümler de gerçeği yansıtmıyor, bunu herkes biliyor.

‘BEŞ MASKEYİ DAĞITAMIYOR’

18 yıldır bu ülkeyi yöneten bir kişi 5 maskeyi dağıtamıyor. 5 maskeyi dağıtamayan bir siyasal iktidarın Türkiye’yi bu buhrandan çıkarmasının imkanı yoktur.

Gercekgundem.com’da yer alan habere göre Kılıçdaroğlu şöyle devam etti:

Saray’dan Türkiye farklı mi görünüyor? Bu kadar kısır, bu kadar öngörüsüz, bu kadar basiretsiz bir yönetim Türkiye Cumhuriyeti tarihinde ilktir.

‘YATSINLAR KALKSINLAR CHP’Lİ BELEDİYELERE DUA ETSİNLER’

Herkesi kendi köleleri olarak görüyorlar. Bu mantıkla devlet yönetilmez, bu mantıkla bir ülke ancak felakete sürüklenir. Bunlar yatsınlar kalksınlar CHP’li belediyelere dua etsinler. Eğer bu ülkede bir infial yoksa bunun sebebi CHP’li belediyelerin bütün engellemelere rağmen hiçbir ayrım yapmadan hizmet yapmasıdır. Yardım paraya bile el koydular bunlar, bunların bu dünyada yatacak yeri yoktur!

Ekonomik buhran giderek derinleşiyor. Erdoğan’a sesleniyorum, senin sarayında ve senin beslemelerinin hanelerinde 1168 lirayla çalışan var mı? Birden fazla aylık alanlar varken 1168 liraya yüz binleri mahkum ettin. Sonra da ortaya çıkıp ‘Türkiye güçlüdür’ diyorsun, sen güçlüsün! Yargıyı, parlamentoyu arkana aldın. Bu güç geçici, bu millet sandığa gidecek ve seni yolcu edecek.

‘BORÇ ÖDEMEK İÇİN BORÇLANACAKLAR’

Erdoğan’ın yaptığı 83 milyona zulümdür. Borç ödemek için yeniden borçlanacaklar. Bu yılın ilk 7 ayında bütçe açığı 139 milyar TL. Olmayan para harcanmış. Cumhuriyet tarihinin en büyük bütçe açığı. Borç alan emir alır.

Trump’ın bir dediğini asla iki yapamaz. Papazı nasıl bıraktı, bir talimatla… Bırakmasa ‘senin mal varlığını incelerim’ diyor. Ben bunu söylediğimde benim aleyhime tazminat davası açıyorsun. Niye Trump’a açmıyorsun? Açamaz, korkar çünkü gücü yetmez. Dolar 7 lirayı aşmasın diye 105 milyar dolar para sattılar. 105 milyar doları kim aldı? Bir avuç dolar lobisi elemanı.

Bunların tamamı köşeyi döndü. Erdoğan’a ve damadına soruyorum: Türkiye’yi bu ekonomik buhrandan nasıl çıkaracağını madde madde açıkla. Ben de vatandaş da bunu bekliyor. Bu buhrana sen soktun, nasıl çıkaracağını çık millete anlat.

‘BARIŞ PEHLİVAN, MURAT AĞIREL BOŞU BOŞUNA YATIYOR’

Barış Pehlivan, Murat Ağırel. Efendim bunların suçu çok önceden açıklanmış bir MİT mensubunun kimliğini açıklanması oldu. Erdoğan açıkladı, definin yapılacağı yerde muhtar çağrı yaptı. Ve bunları Odatv yayımladı.

Erdoğan açıklıyor, milletvekili açıklıyor, muhtar açıklıyor suç değil ama Odatv’de yayınlanınca suç. Barış Pehlivan, Murat Ağırel boşu boşuna içeride yatıyor. Devletin en mahrem bilgilerini terör örgütüne açan Kozmik Oda’yı açan Erdoğan’dır. Devletin bütün bilgilerinin yabancı servislere gitmesinin sebebi de Erdoğan’dır. Tutukluluk nedenleri ne? Kaçma şüpheleriymiş. Suçlular kaçar, bunlar suçlu değil ki.

Müyesser Yıldız, Ankara’da hapiste… İşin garip tarafı, hala iddianamesi hazırlanmıyor. Neden hazırlanmıyor, Trump’ın Merkel’in mi telefon etmesi lazım. Kimin bir günde yargılanıp Almanya’ya gönderildiğini herkes biliyor.Aynı şekilde Erdoğan’ın emirlerinin dışına çıkmayan RTÜK de Tele 1’e 5 gün kapatma cezası veriyor. Suçu ne; gerçekleri halka anlatmak… Gerçeklere tahammül edemiyorlar, korkuyorlar. Kimin gücüyle RTÜK’ün gücüyle.

Osman Kavala neden içeride? AİHM hak ihlali var diyor. Erdoğan istedi diye içeride. Selahattin Demirtaş… AİHM tahliye edilmesi lazım diyor. Anayasa’ya göre de AİHM kararlarının iç hukuka üstünlüğü var. Erdoğan diyor ki uygulamayın. Niçin? Selahattin Demirtaş (17 Mart 2015 tarihindeki Meclis grubu konuşmasında) ‘Seni başkan yaptırmayacağız’ dedi. Madem sen beni yaptırmayacaksın o zaman içeride kalacaksın diyor. Sanıyor ki Osman Kavala da Selahattin Demirtaş da ben ettim sen etme diyecekler. Asla demezler. Haksız yere içeride tutulanlar içeride kaldıkları süreyi göğüslerinde hep bir şeref madalyası olarak taşıyacaklardır. Adaletsizliğe karşı en büyük mücadeleyi bedel ödeyerek biz yerine getirdik diyeceklerdir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Amed Şahin
Amed Şahin - 1 yıl Önce

Sayın Demirtaş ın cezaevinde olmasının en büyük sebebi sanki sen değilmiş sin gibi boş boş konuşma.

Melek
Melek - 1 yıl Önce

Dilerim , ülkenin bu durumda olmasına neden olan hatalarınızı düzeltir ve gerçek demokratlarla biraraya gelip ülkeyi kurtarmak için gerekenleri yaparsınız. Aksi takdirde herkesin günahı boynunuzda kalacak ve tarihin kara sayfalarına gömüleceksiniz

Nizamettin Aktaş
Nizamettin Aktaş - 1 yıl Önce

Sayın KILIÇTAROĞLU
Siz sözünüzü unutunuz galiba. Anayasa izin vermiyor ama,dokunulmazlıkların kalkması için evet diyeceğiz.
Bu darbe anayasasının izin vermediğine siz izin verdiniz.Siz 2015 seçimlerini iptal edilmesine ortak oldunuz. Deniz Baykal sizin bilgin olmadan saraya gidemezdi. Sizin bilginiz olmadan 45 gün İSTİŞAFİ görüşmeler sürmezdi.
altı ay içinde 700 insan bombalarla öldürüldü,devlet yol verdi,göz yumdu İŞİD ölüm oldu.
2015 Kürt kentleri yerle bir edildi
Sayın başkan. Mühürsüz oylarda,Ekmek için ekmelettin,anayasa oylaması tümü sizin yönettiğiniz partinin yaşadığı ülkede oldu.
Sayın başkan.
Dün ittifak ortağınız KAN DAVASI var aramızda dedi.
Dünya ilk kez duyuluyor bir parti,bir halkın seçtiği parti yönetenlerin KAN DAVALISI olarak ilan edilmesi.
Sayın başkan.
Bu ülke SURİYE,LİBYA olmaz demeyin,IRAK,AFKANİSTAN olmaz demeyin.
Sayın başkan
Bu gün yer yüzünde kanla yaşayan ülkelerin tümü MÜSLÜMAN ülkeler. Türkiye bunlardan biri.
Özellikle ayrışmanın PİK yaptırıldığı bir dönem.
Siz İNSANA DOĞUŞTAN VERİLEN (ONUR VE ERDEM SAYILAN ) DİLİ,İNANCI VE İÇİNE DOĞDUĞU TOPLUMUN TANIMI
Sayın başkan
Evrensel hukuk bundan 70 yıl önce yazıldı,devletler imzaladı,şimdi siz amasız savunun.
Sayın başkan
622 yılında HZ.MUHAMMED medine sözleşmesini yaptı.
Doğuştan insana verilen değerler sözü,o dönemde imza altına alınmış.
Aradan geçen 1500 yıla rağmen halen bu ülkede sadece devlet inancı ve ona harcanan milyarlar.
Sayın başkan
bu ülkede 18 dil ölmek üzere
18 inanç yasaklı
Sizler bu ülke insanlarına TEMEL HAKLARI REVA GÖRÜN

SIRADAKİ HABER