Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a: Kudüs konsolosluğunu büyükelçiliğe çevir

Kılıçdaroğlu, "Filistin bizim milli davamızdır" dedi

Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a: Kudüs konsolosluğunu büyükelçiliğe çevir

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Muğla'da toplu açılış töreninde gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

İslam İşbirliği Teşkilatı'nın ''Doğu Kudüs, Filistin'in başkentidir'' kararına değinen Kılıçdaroğlu, ''Doğu Kudüs'e gidecekler, Filistin Devleti'nin Türkiye Büyükelçiliği'ni buraya kuracaklar'' dedi.

Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarından satır başları şöyle:

‘SEN SUDAN'DA ARAZİYİ NİYE KİRALADIN?’

''Bizim için yandaş değil vatandaş esastır. Kırsalda yaşayan vatandaşlarımızın durumu hiç iç açıcı değil. Gittiler Sudan'da binlerce dönüm arazi kiraladılar. AK Parti'nin başında oturan zata sormak istiyorum sen Sudan'da araziyi niye kiraladın? Bu ülkede toprak mı yoktu tohum mu yoktu? Her şey vardı. Kendi çiftçinle rekabet edeceksin. Taşeron işçisinin derdini bile bilmezlerdi dedik dedik nihayet duydular. Taşeron işçisinin derdini çözeceksin sonuna kadar takip edeceğiz."

"BU ÜLKE FRENİ PATLAMIŞ BİR KAMYON GİBİ YOKUŞ AŞAĞI GİDİYOR"

 "Bu ülke freni patlamış bir kamyon gibi yokuş aşağı gidiyor. Hep birlikte ülkeyi aydınlığa çıkarmak zorundayız. Olay sağ sol mücadelesi olmaktan çıkmıştır artık Türkiye'nin geleceği olayıdır."

"FİLİSTİN BİZİM MİLLİ DAVAMIZDIR"

"Filistin bizim milli davamızdır 1968'lerde gencecik fidan gibi çocuklarımız gitti çoğu orada hayatını kaybetti. İslam İşbirliği Teşkilatı'nın kararı çok önemli."

"Ben bu kararın gereğini hükümetin yerine getirmesini istiyorum. Doğu Filistin'e gidecekler Filistin Devleti'nin Türkiye Büyükelçiliği'ni burada kurduk diyecekler. Verdiğin sözü tutacaksın. Diyeceksin ki ben Türkiye Cumhuriyet Devleti olarak Doğu Filistin'de Filistin Devleti'nin büyükelçiliğini kuruyorum diyeceksin. Yaparlar mı? Yapmalarını istiyorum. Kudüs'te bizim büyükelçiliğimiz yok. Tel Aviv'de. Doğu Kudüs'teki konsolosluğu büyükelçiliğe çevirin.''

Güncelleme Tarihi: 15 Aralık 2017, 12:15

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER