Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a: Kaçak saray yaparken sana kaynak mı sorduk

Kılıçdaroğlu'ndan 'kaynak' tepkisi

Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a: Kaçak saray yaparken sana kaynak mı sorduk

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Balıkesir’de partisinin mitinginde halka seslendi. Kılıçdaroğlu, “Suriyelilere 5 milyar dolar verirken sana kaynak mı sorduk, kaçak saray yaparken kaynak mı sorduk. Emekliye gelince mi kaynak aklına geldi” dedi.

Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarından satır başları şöyle:

Size diyorlar ki 3 tane çocuk yap! CHP diyor ki asgari ücretten vergi almayacağım. Asgari ücret net 1500 TL olacak. Ankara’dakiler duysun! 1500 liranın yüksek olmadığını ben de biliyorum ama imkan bu kadar.

1500 lirayla huzurlu bir yaşam en azından eskisinden iyi bir hayat sunacağız size. Sen 12 bin lira alıyorsun zulüm olmuyor da 1500 lira mı zulüm oluyor.

CHP gelince imam hatipleri kaldıracaklar diyorlar. O lafları söyleyenlere sesleniyorum: İmam hatipleri kuran CHP’dir. Bizim için kimsenin etnik kimliğinin önemi yoktur. Bizim için önemli olan insandır. Sizin ikinci eviniz CHP’dir unutmayın bunu.

Emekli bayramlarda kaçıyor parası yok. Emekliye bayramda ikramiye dedik. Koro halinde itiraz ediyorlar. Kaçak saraya gelirken para var da emekliye gelince mi para yok.

Diyorlar ki vatandaşın durumu iyi. Borç batağında olan kişi sayısı 5 milyon. 1 milyon kişi zamanında ödeme yapılamıyor. Kredi kartı borçlarının faizlerinin yüzde 80’nini sileceğiz. Bunun kaynağı ne diyorlar. Kaynağı 0… Bunun bir yükü yok devlete. Bankalar tahsil edemediği borçları varlık yönetim şirketlerine satıyorlar. Biz bunu yapacağız sözümüz söz.

Kaynağını nereden bulacaksınız diyorlar. Devletin mazottan zararı yok. Sen elması, yakutu vergiyi sıfırladın. Sen pırlantadan vergiyi sıfırladıysan ben de mazottan vergiyi sıfırlayacağım.

Kaynak nerede diye soranlara; 17 milyon yoksul var diyorum sen çıkarmıyorlar. 1 milyon üzerinde açlık sınırında olan var diyoruz ses çıkarmıyorlar. Kaynağı bulacağız, halka dağıtacağız. Türkiye kaynakları itibariyle bütün sorunları çözecek güçte.Eksik olan temiz siyaset. O yüzden temiz ahlak yasası çıkaracağız.

Suriyelilere 5 milyar dolar verirken sana kaynak mı sorduk, kaçak saray yaparken kaynak mı sorduk. Emekliye gelince mi kaynak aklına geldi. Sizden 4 yıllık süre istiyorum. 13 yılda yapamadılar, 4 yılda yoksulluğu, açlığı sıfırlayacağım. 

Güncelleme Tarihi: 27 Nisan 2015, 20:07
YORUM EKLE
YORUMLAR
misafir
misafir - 3 yıl Önce

ALLAHini seven bu adama inanmasin bunlarin tek derdi ihl yi kapatmak din dersini yasaklamak kuran kurslarini yasaklamak ulkeyi kaosa sokarlar