Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a: Bir kadına bundan daha ağır hakaret edilmez

Erdoğan'ın 'Vitrin mankeni' sözleri tepki çekti

Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a: Bir kadına bundan daha ağır hakaret edilmez

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Erdoğan’ın “Vitrin mankeni” sözlerine "Biraz da sesini kes ya. İnsanlara hakaret etmekten vazgeç" diyerek tepki gösterdi. 

Kılıçdaroğlu, şunları söyledi: 

“Bir kadına bundan daha ağır hakaret edilmez. Doğru değil yani. Ne demek ya vitrin mankeni? Dönüp bir kendisine baksın bakalım. İnsan gerçekten üzülüyor. O koltuğun, hakkını ver sen. Oturduğu koltukla millete vatandaşa, başını açana, başını kapatana her türlü hakareti yapabiliyor. Ne demek ya vitrin mankeni? Kendi partisinden olursa hiçbir sorun yok, başka bir partiden olursa vitrin mankeni. Hangi akılla hangi mantıkla bunu söylüyor? Hangi bilgiyle, hangi birikimle bunu söylüyor? Ben Erdoğan’ın bütün başı örtülü kadınlardan açık ve net özür dilemesini bekliyorum. Yazıktır günahtır ya. Toplumu ayrıştırmak, toplumu kavga eder hale getirmek yetmedi mi arkadaş. Biraz da sesini kes ya. İnsanlara hakaret etmekten vazgeç, senden yana olan herkes çok iyi karşında olan düşman. Ne düşmanı ya? Bu ülkede yaşıyoruz beraber yaşıyoruz ya. Başı açık başı kapalı kadını erkeği yaşlısı genci beraber yaşıyoruz. Bırakın ya 2021’in birinci günü milletin yüzü gülsün bari. Gerçekten acıyorum Allah akıl fikir versin buna.”

Güncelleme Tarihi: 02 Ocak 2021, 14:09

YORUM EKLE
YORUMLAR
zihniyyet bu
zihniyyet bu - 3 hafta Önce

kendi partisine oy vermeyen erdoğana biat etmeyen başörtülü de olsa hayat hakkı yok.erdoğan tamamen pragmatik biri bakmayın her cuma arka fona cami koyup nutuk attığıan bu ülkenin sosyolojisini iyi biliyor.en az yüzde 60 islami değere sahip olduğu için sizi ben temsil ediyorum diyor başkasına da kaptırmam diyor.muhalefetin geçmişte yaptığı en büyük hata siyasetle alakası olmayan konularla çok iştigal olmasıdır.18 yıllık iktidar geçmişteki baskının tezahürü şuanda tam tersi bir durum var.

SIRADAKİ HABER