Kılıçdaroğlu'ndan Biden yorumu: Yedi aydır tepki vermediler, neden şimdi tepki veriyorlar?

"Acaba yine birileri, 'Bunu kullanın, deliğe süpürmeyin' mi dedi"

Kılıçdaroğlu'ndan Biden yorumu: Yedi aydır tepki vermediler, neden şimdi tepki veriyorlar?

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ABD Başkan Adayı Joe Biden'ın Türkiye'ye yönelik sözlerine neden yedi ay sonra tepki verildiğini sordu. Kılıçdaroğlu, "Acaba yine birileri, 'Bunu kullanın, deliğe süpürmeyin' mi dedi?" düşüncesini dile getirdi. 

CHP'nin sosyal medya hesabından paylaşılan videoda Kılıçdaroğlu, "Önce şu soruyu sormak gerekiyor. 7 ay önce yapılan açıklama ortada dururken bu ülkenin Cumhurbaşkanı kimdi? Bu ülkenin sarayında kim oturuyordu, bu ülkenin Dışişleri Bakanı kimdi? Yedi aydır tepki vermediler, neden şimdi tepki veriyorlar?  Biz CHP olarak bu ülkenin bağımsızlığı için mücadele eden bir gelenekten geliyoruz. Hiçbir emperyal gücün gölgesini dahi kabul etmiyoruz. Çünkü bağımsızlık bizim karakterimizdir. Bu karakterden yola çıktık." değerlendirmesinde bulundu. 

Kılıçdaroğlu, "Beni üzen şey şu: Gerçekten de  7 ay önce söylenen bu sözlere Dışişleri Bakanı, Erdoğan’ın, Fahrettin Altun’un, kendi kadrolarının tepki vermemesi ve 7 ay sonra gündeme getirilmesi… Neden? Acaba yine birileri, 'Bunu kullanın, deliğe süpürmeyin' mi dedi. Biz bunu merak ediyoruz." ifadesini kullandı. 

Güncelleme Tarihi: 17 Ağustos 2020, 09:39

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER