Kılıçdaroğlu'ndan Berberoğlu'na telefon: Arkandayız!

'MİT TIR'ları' davasında yargılanan CHP milletvekili Berberoğlu, 'siyasal ve askeri casusluk' suçlamasıyla 25 yıl hapis cezasına çarptırıldı

Kılıçdaroğlu'ndan Berberoğlu'na telefon: Arkandayız!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MİT TIR’ları davası kapsamında 25 yıl hapis cezası verilen Enis Berberoğlu'nu telefonla aradı.

Kılıçdaroğlu’nun Berberoğlu’na, "Moralini bozma arkandayız. Özgürlüğüne kavuşana kadar mücadeleye devam edeceğiz" dediği belirtiliyor.

'MAĞDURİYETİ YARATANLAR UTANSIN'

Berberoğlu, karar sonrası yaptığı açıklamada, “Buraya mağdurlar, masumlar için geliyorduk bugün kendim için geldim. Olmadık bir işten bir haberden böyle bir mağduriyet yarattılar. Bunu yaratanlar utansın. Yeni Türkiye'nin kaçak adaleti bu. Sabahtan akşama, FETÖ ile yatıp kalkanlar hakim olunca böyle yaptı” dedi.

Berberoğlu’nun tutuklanmasının ardından Meclis'te Genel Kurul çalışmalarına 16:45'e kadar ara veren CHP Grubu olağanüstü toplandı.

Kapalı grup toplantısına CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel başkanlık yapıyor.

Öte yandan, adliyede işlemleri biten Berberoğlu'nun Maltepe Cezaevi'ne gönderildiği belirtiliyor.


YORUM EKLE
YORUMLAR
Senin
Senin - 3 yıl Önce

Eserin hdp vekiler icin diktedorle bir oldun dokunmaksizlari kaldirdiniz sira sanada gelecek allahim bizi kani bozuk sutu bozuk diktedorlerden bir an kurtuluruz

SIRADAKİ HABER