Kılıçdaroğlu'ndan 'Ayasofya' açıklaması: Yetki Erdoğan'da, 18 yıldır yapılmayan şey neden şimdi yapılmaya çalışılıyor?

Kılıçdaroğlu, Ayasofya'nın ibadete açılmasıyla ilgili tartışmaları değerlendirdi

Kılıçdaroğlu'ndan 'Ayasofya' açıklaması: Yetki Erdoğan'da, 18 yıldır yapılmayan şey neden şimdi yapılmaya çalışılıyor?

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin MYK toplantısında gündeme ilişkin kritik başlıkları kurmaylarıyla birlikte masaya yatırdı.

Ayasofya'nın ibadete açılmasıyla ilgili tartışmaları değerlendiren Kılıçdaroğlu, yetkinin Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'da olduğunu hatırlattı.

HaberTürk gazetesinden Mahir Kılıç'ın haberine göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Ayasofya'nın ibadete açılması için hazırlık yapılası talimatı verdiği iddialarını değerlendiren Kılıçdaroğlu, "Yetki Cumhurbaşkanı Erdoğan'da. 18 yıldır yapılmayan şey şimdi neden yapılmaya çalışılıyor. Dini kullanarak siyaset yapma alışkanlığı var" dedi.

"MECLİS BAŞKANI İŞLEVİ OLMADIĞINI ORTAYA KOYDU"

CHP MYK'da İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu'nun vekilliğinin düşürülmesi ve tutuklanması da ele alındı.

Berberoğlu'nun hukuksuz ve kindar bir şekilde tutuklandığını belirten Kılıçdaroğlu, "Meclis Başkanı bu olayla bir işlevi olmadığın ortaya koydu. Teamüllere aykırı bir şekilde saray talimatıyla davrandı. Enis Berberoğlu'na reva görülen muameleyi asla kabul etmeyeceğiz. AKP Grup Başkanvekilleri'ni alıp Kızılay'a adliyelere gidin sorun bakalım adalet var mı? Türkiye'yi adaletsiz bir yer halene getirdiler. Bizim görevimiz yeniden vicdani adaleti ve hukuk devletini inşa etmektir" ifadelerini kullandı.

CHP MYK toplantısında ekonomi de önemli başlıklardan birisi oldu. Kılıçdaroğlu, ve ekonomiden sorumlu kurmayları gelen son rakamları değerlendirdi. Toplantıda genç nüfusun istihdamı ile ilgili bir de komisyon kurulmasına karar verildi.

Güncelleme Tarihi: 09 Haziran 2020, 21:37

YORUM EKLE
YORUMLAR
başka kart bırakmadınız adama
başka kart bırakmadınız adama - 9 ay Önce

son kartlar masa devrilmeden önce

SIRADAKİ HABER