Kılıçdaroğlu'ndan Antep saldırısına ilişkin açıklama

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, “Türkiye'nin bir daha böyle kara günler yaşamaması için atılacak her adıma da koşulsuz destek olacaktır" dedi

Kılıçdaroğlu'ndan Antep saldırısına ilişkin açıklama

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Antep'teki canlı bomba saldırısına ilişkin yazılı açıklama yaptı.

Kılıçdaroğlu, partisi için “Türkiye'nin bir daha böyle kara günler yaşamaması için atılacak her adıma da koşulsuz destek olacaktır" ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

'ÖFKEMİZ DERİN, ACIMIZ ORTAKTIR'

"Gaziantep'in Şahinbey İlçesi'nde yaşanan hain terör saldırısında hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yakınlarına sabır, milletimize başsağlığı, yaralılara acil şifa diliyoruz.

“Bu alçak saldırının arkasındaki karanlık odakları, bu saldırıyı gerçekleştirenleri, planlayanları ve zihniyetlerini lanetliyoruz. Saldırının hedefinde Kurtuluş Savaşımızın simge şehri Gaziantep, özelinde bütün Türkiye vardır. Bu saldırı ile 79 milyon vatandaşımız hedef alınmıştır. Saldırıda hayatını kaybedenler bizim kardeşlerimiz, çocuklar hepimizin evladıdır. Öfkemiz derin, acımız ortaktır.

'SAPIKÇA BİR EYLEM'

“Bilinmelidir ki, bir düğün evine saldıracak kadar sapıkça bir eylemle birlik ve bütünlüğümüzü sarsmayı planlayanlar hain emellerine asla ulaşamayacaklardır.

“Halkımız yüksek dayanışma ruhu ile kendisine yönelen bütün tuzakları bir kere daha ezip geçecektir. Bu büyük acının gölgesinde halkımızın gösterdiği asil ve vakur duruş bunun en büyük delilidir. Bu saldırının faili olan barbar yapı, ülkemizin simgelediği ve bölgemizdeki bütün milletlere umut veren Cumhuriyetimize, demokratik, laik, sosyal hukuk devletine düşmandır. Demokratik, laik, sosyal hukuk devleti ne kadar güçlü olursa bu yapılar ezilecek, ülkemize yönelen bütün tehditler de yok olacaktır. Sorumluluk makamında olan herkes bu anlayış ile hareket etmeli, büyük bir dikkat ve özenle Türkiye'ye yakışan bir şekilde davranmalıdır.

'ATILACAK HER ADIMA KOŞULSUZ DESTEK'

“Cumhuriyet Halk Partisi tarihi sorumluluğunun bilinciyle çalışmalarına devam edecek, Türkiye'nin bir daha böyle kara günler yaşamaması için atılacak her adıma da koşulsuz destek olacaktır."

Güncelleme Tarihi: 22 Ağustos 2016, 10:44
YORUM EKLE