Kılıçdaroğlu: Merak ediyorum, ne olacak bu ülkenin hali?

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, “Ne olacak bu ülkenin hali ben merak ediyorum. Vatandaş olarak merak ediyorum, siyasetçi olarak değil” dedi

Kılıçdaroğlu: Merak ediyorum, ne olacak bu ülkenin hali?

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Dil Derneği ve Çankaya Belediyesi’nin Şinasi Sahnesi’nde düzenlediği 84. Dil Bayramı Töreni’ne gelişinde, basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Kılıçdaroğlu, Şırnak ve Mardin’deki saldırılarda hayatını kaybeden 10 asker ile ilgili sorulara yanıt verdi:

'NE İSTEDİLERSE BÜTÜN TALEPLERİ KARŞILANDI'

“Emin olun ne söyleyeceğimi bilmiyorum. Terörü bitirmek için ne gerekiyorsa verelim, bizden ne istiyorsanız her türlü katkıyı verelim dedik.

“Yasa değişikliği, hay hay buyurun yapın, Anayasa değişikliği, hay hay buyurun yapın. Ne istedilerse bütün talepleri karşılandı ama bugün gerçekten son derece üzgünüm 10 şehidimiz var.

“İyi de bu işin sorumlusu kim? 10 eve ateş düştü. Ne söylüyoruz? ‘Şehitlerimize Allah rahmet eylesin’, evet Allah rahmet eylesin, ‘ailelerine başsağlığı’, ailelerine başsağlığı diliyoruz, ‘Türk milletinin başı sağolsun’, evet Türk milletinin başı sağolsun.

'KİM BU İŞİN SORUMLUSU?'

“İyi de bunu ne zaman ve nereye kadar söyleyeceğiz? Kim bu işin sorumlusu? Bir sorumlu çıkması lazım, birisinin bir açıklama yapması lazım, neden bu kadar şehidimiz geliyor, neden bugüne kadar doğru dürüst bir önlem alınmadı diye. Neden bu tablo annelerin önüne konuyor? O annelere ne anlatacağız, ne söyleyeceğiz?

“Bu işin sorumlusu siyaset kurumudur, dünyanın her tarafında böyledir. Vatandaşı, esnafı manavı, sanayiciyi, sanatçıyı sorumlu tutamayız. Ülkeyi kim yönetiyor Allah aşkına? Nereye gidecek bu ülkenin hali?

'NE OLACAK BU ÜLKENİN HALİ BEN MERAK EDİYORUM'

“Ne olacak bu ülkenin hali ben merak ediyorum. Vatandaş olarak merak ediyorum, siyasetçi olarak değil. Varsa bir sorun çözelim, getirin çözelim. Ne istiyorsanız çözelim, yapalım, ‘bu dursun artık yeter’ diyoruz.”

Güncelleme Tarihi: 27 Eylül 2016, 13:01

YORUM EKLE
YORUMLAR
Veli
Veli - 5 yıl Önce

Merak+etme+senin+ikramlariyla+%C3%BClke+tarumar+olacak.sende+tayipde+%C3%BClkeye+kurban+olun

SIRADAKİ HABER