Kılıçdaroğlu, Man Adası'yla ilgili dekontları paylaşacak

CHP, meclis araştırması açılmasına ilişkin önergesinin kabulü durumunda belgeleri komisyona sunacak, reddedilirse de belgeler bir basın toplantısıyla kamuoyuna açıklanacak

Kılıçdaroğlu, Man Adası'yla ilgili dekontları paylaşacak

CHP, Man Adası'nda kurulan bir şirketle Recep Tayyip Erdoğan'ın yakınları arasındaki para hareketlerine ilişkin dekontları açıklayacak.

Nurcan Gökdemir'in BirGün'de yer alan haberine göre CHP, meclis araştırması açılmasına ilişkin önergesinin kabulü durumunda belgeleri komisyona sunacak.

Meclis araştırması reddedilirse de belgeler bir basın toplantısıyla kamuoyuna açıklanacak.

KILIÇDAROĞLU'NDAN AÇIKLAMA

İstanbul’da düzenlenen Kadın ve Eşitlik Zirvesi'nde konuşan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Man Adası belgeleri ile ilgili açıklamalarda bulundu. Kılıçdaroğlu, belgelerle ilgili "Bir adım daha kaldı" dedi ve ekledi: "Bir şey daha olması lazım, onu da bugün yarın gerçekleştireceğiz".

'Belgeler servis edildi' eleştirilerine de değinen CHP lideri, "Soruyorlar belgeleri kim verdi diye. Uzaydan gelmedi. Elbette bir insan verdi..." şeklinde konuştu.

Kılıçdaroğlu, Hürriyet yazarı Ayşe Arman'ın belgelerin kaynağına ilişkin olarak yönelttiği "FETÖ'cüler mi verdi?" sorusuna "Hayır. Bu ülkede, ülkesini seven milyonlarca insan var, milyonlarca bürokrat var" yanıtını verdi.

Güncelleme Tarihi: 01 Aralık 2017, 01:01

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER