Kılıçdaroğlu grup toplantısına yoğun güvenlik önlemi arasında geldi

CHP lideri partisinin grup toplantısında konuştu

Kılıçdaroğlu grup toplantısına yoğun güvenlik önlemi arasında geldi

Geçen hafta yumruklu saldırıya uğrayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bu hafta partisinin grup toplantısı için TBMM'ye korumalarıyla geldi. CHP lideri için alınan yoğun güvenlik önlemleri dikkat çekti.

TBMM’de geçtiğimiz Salı günü CHP Genel Kemal Kılıçdaroğlu’na yapılan yumruklu saldırının olduğu yerde saldırıyı kınayıp basın açıklaması yapmak isteyen CHP İl Başkanları ile Meclis’te görevli polisler arasında tartışma çıktı.

CHP İl Başkanları ile polis arasında tartışma devam ederken CHP Denizli İl Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu, yumruklu saldırıyı kınayarak bir basın açıklaması yaptı.

KORUMALARI EŞLİĞİNDE GRUP TOPLANTI SALONUNA GİRDİ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun grup toplantısına gidiş güzergahında polis güvenlik önlemi alırken, geçtiğimiz hafta yumruklu saldırıda bulunulan koridorda bu kez sadece gazetecilerin beklemesine izin verildi.

Koridordaki bütün koltuk ve masalar kaldırılırken, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun bu koridordan geçişine gazeteciler yoğun ilgi gösterdi. Kılıçdaroğlu'nu görüntülemek isteyen kameraman, foto muhabirleri ile anons çekmek isteyen muhabirler nedeniyle yaşanan yoğunluk sonrası kısa süreli bir izdiham yaşandı.

Kılıçdaroğlu, korumaları eşliğinde gazetecilerin arasından geçti ve grup toplantı salonuna gelerek partililere seslendi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında şunları söyledi:

Hukuk devletinden güçlüler haklı değildir, haklılar güçlüdür. Haklıların güçlü olduğu devlet hukuk devletidir. Hukuk devleti hesap verilebilen devlettir.  Hukuk devletinden partiler seçimi kazanır devleti yönetmek için gelir. Devlet olmak için gelmez. Devleti yönetmek için gelip devlet olan parti önce hukuk devletini yok eder. Çünkü hesap vermez. Sandık önemlidir ama sanık tek başına demokrasi değildir. Karşınızdakinin hukukuna saygı göstermezseniz hukuk devletinden uzaklaşırsınız. Hitler ve Mussolini de seçimle geldi. Ama sonra ne oldu ‘Ben devletim’ demeye başladılar. Son on yılda baskının arttığını gücün her şeye egemen olmak istediğini görüyoruz.

MESLEK ÖRGÜTLERİNİN ZİYARETİ

Dün bir meslek örgütü beni ziyaret etti. Neymiş siyasette gerginlik düşecekmiş…
Kendilerine şunu söyledim: Siz vergi veriyorsunuz TBMM’ye Sayıştay raporu gelmiyor. İçinizden biri çıkıp konuştu mu?

İşverenlere ait bir sivil toplum kuruluşu çıkıp “hukukun üstünlüğünün olmadığı bir ülkeye yabancı sermaye gelmez” dedi.  Dün yine sordum, Başbakanlık koltuğunda oturan kişi, “Bunlar vatan hainidir” dedi sizden bir ses çıktı mı. Çıkmadı.  Totaliter rejime geçilirken ipuçları da verildi. Başbakanlık koltuğunda oturan kişi “Yasama ve yargı benim için ayak bağı” dedi.

ANAYASA MAHKEMESİ BİR NUMARALI DÜŞMAN OLDU

Daha düne kadar Anayasa Mahkemesi’ni göklere çıkarıyorlardı. Şimdi… İki karar verdi diye bir numaralı düşman. Bireysel başvurusu hakkını niye getirdiler? İnsanlar AİHM’e erken gitmesin diye getirdiler. Nasıl olsa orada da bizim adamlarımız var. Orada raflara koyarız dediler…
Ama öyle olmadı. Orada da insanlar vicdan sahibi.

TWITTER ELEŞTİRİSİ

Neymiş Twitter vergi kaçakçısıymış. Gönderirsin müfettişleri raporunu yazarlar.  Sen vergi kaçakçısını öğrenmek istiyorsan koluna 700 bin liralık saat takana dama bakacaksın. Twitter’ı yasaklıyor ama kendisinin de hesabı var.

BUNLARIN ARASINDA BİR KUZU VAR

Bunların arasında bir Kuzu var. Sözde Anayasa profesörü. Onu nasıl almış bakmak da lazım.  Twitter’ın kapatılması için Anayasa Mahkemesi’ne başvuruyor. Bunu da Twitter’dan duyuruyor. Kafaya bakın, zekaya bakın…

Anayasa bize düşüncemizi yayma hakkını vermiş. Sen nasıl bütün Twitter’ı yasaklarsın.  İptal edilince Anayasa mahkemesi mahkeme olmaktan çıkıyor örgüt haline eliyor. HSYK düzenlemesinin bir kısmını da AYM iptal etti. Yapılan değişikliklerin Anayasaya aykırı olduğunu herkes biliyordu. AYM iptal etti.

AYM KARARINA SAYGI DUYARIZ AMA…

Askeri yönetimlerde bile olmaz… Kanun çıkardılar HSYK’daki bütün memurların görevlerine son verdiler.
Biz karar saygı duyarız ama eksik olduğunu da söyleriz. Adalet Akademisi için de iptal karar vermesi gerekirdi.

CEHALETİN BU KADARINA İLK KEZ ŞAHİT OLUYORUM

Bizim başvuruda bulunduğumuz gün yürürlüğünü durdurması gerekirdi. Adalet, hukuk, ahlak evrensel terimlerdir. Millilikle değerlendiremezsin. Peki insanımız neden AİHM’e gidiyor. Orasının verdiği kararlar milli kararlar mı? Cehaletin bu kadarına ilk kez şahit oluyorum. Mahkeme kararlarının milliliği yoktur. Mahkemeler kanunlara ahlaka vicdana göre karar verir. İşin özü budur.

MİT YASASI

Devlet istihbarat ile değil bilgi, hukukun üstünlüğü, ahlak ve vicdanla yönetilir. Otoriterleşen devlette istihbarat devletleşen partiye gider. Almanya’da Gestapo’yu kurdular. Yasal mıydı yasaldı. Ama istihbaratı devlete değil partiye veriyordu.

Aynı şeyi yapmaya çalışıyorlar. Yeni bir Gestapo modeli kurmak istiyorlar. Dördüncü büyük devrimi yapmak zorundayız özgürlük ve demokrasi devrimi. Baskılar gelecektir. Bize tek bir görev düşüyor. Adım adım, kahve kahve çalışmak. Çalışırsak her şey olur. Babalarımız dedelerimiz çocuklarımız iyi bir Türkiye’de yaşasınlar diye mücadele etti.

Güncelleme Tarihi: 16 Nisan 2014, 14:55
YORUM EKLE