Kılıçdaroğlu görüşmesi öncesi Meral Akşener'den ittifak açıklaması

Akşener, Kılıçdaroğlu’na “Cumhurbaşkanı adayı olacağımı söyledim” dedi

Kılıçdaroğlu görüşmesi öncesi Meral Akşener'den ittifak açıklaması

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile perşembe günü bir araya gelecek.

Görüşme öncesi açıklama yapan Akşener,“İttifak ile ilgili bir bilgim yok. Herhangi bir irtibatımız yok. Fakat sayın Kılıçdaroğlu kongre sonrası 'Hayırlı olsun' ziyareti yapacak. Perşembe günü için randevulaştık. Ben bi kere başından aday olduğumu söyledim" dedi.

İstanbul Beyazıt'ta bulunan Kapalı Çarşı esnafını ziyaret etti

Akşener, esnaflarla sohbetinde, "Ekonomiyi sadece inşaat sektörünün üzerine oturttular. Sayın Erdoğan'ın ekonomik görüşü sadece inşaat üzerinde yürüdü. OHAL ile yönetilen bir ülkede ne yerli ne de yabancı yatırımcı gelip de yatırım yapmaz. Bizim özel sektörün tamamının borcu Avro dolar üzerinden. Ben kalbim titreyerek bakıyorum, her sabah Dolar ve Avro 2 lira arttığında 4.5 milyar Dolar borcumuz artıyor. Tedbir alınması lazım ama ekonomiyi yöneten kişiyle Cumhurbaşkanı kavga ediyor, ya böyle bir ülke olur mu. Burada güven sağlanır mı?" diye konuştu.

İttifaka ilişkin soruları yanıtlayan Akşener “İttifak ile ilgili bir bilgim yok. Herhangi bir irtibatımız yok. Fakat sayın Kılıçdaroğlu kongre sonrası 'Hayırlı olsun' ziyareti yapacak. Perşembe günü için randevulaştık. Ben bi kere başından aday olduğumu söyledim. Ya herru ya merru şeklinde gidiyoruz" ifadelerini kullandı.

Akşener esnaf odasını da ziyaret etti. Esnaf ve vatandaşların fotoğraf çektirdiği Akşener, daha sonra Kapalı Çarşı'dan ayrıldı.

Güncelleme Tarihi: 10 Nisan 2018, 12:40

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER