Kılıçdaroğlu: Erken seçim talebi dipten gelen bir dalga gibi sarayın karşısına çıkacak

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu gündeme dair değerlendirmelerde bulundu

Kılıçdaroğlu: Erken seçim talebi dipten gelen bir dalga gibi sarayın karşısına çıkacak

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, seçmenlerin AK Parti’nin ülkeyi yönetemediğini gördüğünü belirterek erken seçim için, “Bu dipten gelen bir dalga gibi Saray’ın karşısına çıkacak” dedi. Erken seçimi doğru bulmadıklarını ve böyle bir talepleri olmadığını bir kez daha vurgulayan Kılıçdaroğlu, “Erken seçim talebi siyasilerden çok vatandaşlardan geliyor. Saray ülkeyi yönetemediğini görecek ve zorunlu olarak erken seçime gitme ihtimali çok yüksek” diye konuştu.

Kılıçdaroğlu, BirGün Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Aydın, Yayın Koordinatörü Yaşar Aydın ve Ankara Temsilcisi Nurcan Gökdemir’in sorularını yanıtladı. Kılıçdaroğlu şunları kaydetti:

‘ERKEN SEÇİM TALEBİMİZ YOK’

“Öncelikle şunu vurgulamalıyım ki bizim bir erken seçim talebimiz yok. Biz erken seçimi doğru bulmuyoruz. Ancak bu tablonun vatandaşımız açısından da bir değerlendirmesi var. Çünkü tek adam rejimine geçtikten sonra ülkedeki sorunların hem arttığını hem de derinleştiğini görüyorlar. Oysa halka kendi medyaları aracılığıyla ve Erdoğan meydan meydan gezerek tek adam rejiminin bütün sorunları çözeceğini, Türkiye’nin ekonomide çok büyük başarılara imza atacağını, işsizliğin azalacağını, enflasyonun düşeceğini defalarca dile getirdi. Vatandaş da ‘Eskiyi biliyoruz bir de bunu deneyelim’ dedi. Aradan epey de süre geçti. Ve bu sürenin sonunda şu gerçek ortaya çıktı: Enflasyon düşmedi, ekonomi neredeyse durdu. İşsizlik büyük bir hızla artıyor. Yüz binlerce vatandaşımızı son bir yılda işsiz kaldı. Toplam işsiz sayımız sekiz milyona dayandı. İcra dairelerinin yükü ortada. Tarımdan sanayiye, hizmet sektöründen tutun hemen hemen her alanda ciddi daralmalar olduğunu, var olan sorunların derinleştiğini vatandaş görmeye başladı. Vatandaş bunu mutfaktan değerlendiriyor. Doğalgaz parası ödüyor bakıyor ki geçen ay ödediği faturayla bu ay ödediği fatura arasında fark var. Marketten alışveriş yapıyor geçen ay aldığı ile bu ay aldığı arasında fark var. Aldığı aylığın, asgari ücretin kendisine yetmediğini, eğitim masraflarını karşılamadığını görüyor. O zaman oturup doğal olarak şu soruyu soruyor, ‘Hani ekonomi uçacaktı, işsizlik düşecekti?’

‘SOKAKTAKİ VATANDAŞ DA GÖRÜYOR’

Bütün bunların hepsi bir tarafa halk, var olan sorunların altında ezilmeye başladı. Türkiye’nin bu şekliyle yönetilemeyeceği gerçeğini artık sokaktaki vatandaş da görüyor. Bir de şu var, Saray’da yaşayanların bütün bu sorunlardan haberleri hem var hem yok. Çünkü bu sorunları vatandaşın gözünden kaçırmak istiyorlar. Başka gündem maddeleri yaratarak ‘Biz bu sorunları nasıl öteleyebiliriz’ arayışı içindeler. Bununla ilgili gündem değiştirmek istiyorlar, medyaları bu şekilde yayınlar yapıyor. Ama sonuçta vatandaş, sofrasında ekmeğin azaldığını görüyor.

‘ERKEN SEÇİM TALEBİ VATANDAŞTAN GELİYOR’

Bu tabloyla bunlar yönetemezler. Yönetilemediğini artık herkes görüyor. Doğal olarak vatandaş ‘Yönetemiyorsunuz, Bizim sorunlarımıza kapalısınız’ diyor. Saray’da ailecek oturuyorlar, lale devri yaşıyorlar, bunların hiçbir sorunu yok aslında. Erken seçim talebi siyasilerden çok vatandaşlardan geliyor. Bu talep dipten gelen bir dalga gibi Saray’ın da karşısına çıkacak. Saray ülkeyi yönetemediğini görecek ve zorunlu olarak erken seçime gitme ihtimali çok yüksek.
 

Güncelleme Tarihi: 28 Eylül 2019, 14:53

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER