Kılıçdaroğlu: Erdoğan beni tehdit olarak görüyor

Kılıçdaroğlu, 2019’daki seçimde aday olup olmayacağı konusunda ise yorum yapmadı

Kılıçdaroğlu: Erdoğan beni tehdit olarak görüyor

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kendisinden korktuğunu öne sürdü.

Erdoğan’ın kendisini tehdit olarak gördüğünü savunan Kılıçdaroğlu, "Beni tehdit olarak görüyor. Zaman zaman tehdit içeren konuşmalar yapıyor ama biz onun tehditlerinden korkmayacağız. Erdoğan istediği kadar tehdit etsin, biz haklıyız. Adaleti, demokrasiyi, yargı bağımsızlığını ve medya özgürlüğünü sonuna kadar savunacağız çünkü haklıyız" dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Fransız haber ajansı AFP'ye açıklamalarda bulundu.

ERDOĞAN’IN KARİYERİ YOK

2019 seçimlerinde Erdoğan’ın kariyerini tehlikeye sokup sokamayacağı sorusu üzerine Kılıçdaroğlu,   “Erdoğan’ın bir kariyeri yok. Diktatörlerin, darbe komplocularının kariyeri olur mu?” diye sordu.

Erdoğan’ı ‘sivil darbe’ yapmakla suçlayan Kılıçdaroğlu,  “Türkiye şu anda bir darbe sürecinde. Parlamento devre dışı bırakıldı. Tek bir kararnameyle istedikleri kişinin malına el koyabiliyor ya da kamu sektöründen çıkarabiliyorlar. Buna demokrasi mi diyorsunuz” ifadelerini kullandı.

Demokrasi ve İnsan hakları talebini dile getirdiklerini ifade eden Kılıçdaroğlu, “Tüm imkansızlıklara ve engellere rağmen bir araya geliyoruz. Hepimiz demokrasi ve insan hakları için konuşuyoruz. Bu tabii ki onu (Erdoğan’ı) korkutuyor” diye konuştu.

BİZE KATLANAMIYOR

Tutuklanmaktan korkuyor musunuz sorusunu yanıtlayan Kılıçdaroğlu, “Asla” dedi ve ekledi, “Biz Türkiye’de Erdoğan’a karşı en etkili muhalefet yapan tek partiyiz. Bu yüzden bizim varlığımıza katlanamıyor”

Kılıçdaroğlu, 2019’daki seçimde aday olup olmayacağı konusunda ise yorum yapmadı.

(Kaynak: Hürriyet)

Güncelleme Tarihi: 28 Ağustos 2017, 19:19

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER