Kılıçdaroğlu dünyaya seslendi: Beni Erdoğan'la karıştırmayın

Kılıçdaroğlu, "Çok çetin müzakereler sizi bekliyor" dedi

Kılıçdaroğlu dünyaya seslendi: Beni Erdoğan'la karıştırmayın

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye'de son dönemde gündeme gelen Afganistan ve Afgan mülteciler konusuna ilişkin dünyaya seslendi.

"Çok çetin müzakereler sizi bekliyor" mesajını veren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Beni Erdoğan’la karıştırmayın" dedi.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Afganistan ve Afgan mülteciler konusunda "Dünyaya sesleniyorum" diyerek Türkçe ve İngilizce mesaj paylaştı.

'BENİ ERDOĞAN'LA KARIŞTIRMAYIN'

Kılıçdaroğlu, mesajında şu ifadeleri kullandı:

"Dünyaya sesleniyorum: Beni Erdoğan’la karıştırmayın. Kuvayi Milliye geleneğinden geliyorum. Kimse kaçtığı yere askerimi bekçi; ülkemi de mültecilere açık hapishane yapamaz! Ben haram yemedim. Geliyoruz ve şimdiden söyleyeyim, çok çetin müzakereler sizi bekliyor. Yok öyle."

"My call to the world: I’m nothing alike to Erdogan. I come from the Kuvayi Milliye tradition. No one can declare our soldiers as watchmen to where they fled; or declare my country an open prison to refugees. Let me tell you in advance, very tough negotiations are waiting for you."

Güncelleme Tarihi: 19 Temmuz 2021, 15:42

YORUM EKLE
YORUMLAR
neye muhalefet
neye muhalefet - 2 hafta Önce

böyle bir dil olamaz suriyeli afganlı mülteci göçmen istemiyoruz diye, şuan muhalefetin suçu yok ama iktidarda olsalar sonuçta nato ülkesi olarak iktidarın yaptığının aynısını yaparlar. yani sen adamın memleketinde düzeni amerika avrupa nato ile beraber bozarsan onlarda ekmek parası için gelir ve de zaten ucuz işgücü için bu amaçlanıyor .aynı şekil senin vatandaşın avrupada amerikada ne işi varsa adamların burda o işi var.bu muhalefette ırkçı bir dil yerine süleyman soylu ne iş yapıyorsun hulusi akar ne iş yaprıyorsun mehmet muş hakan fidan ne iş yapıyorsun göç idaresi ne iş yapıyorsunuz bunları koordine eden erdoğan bu ne iş kardeşim diyerek muhalefet etsin.beceremiyorsanın bırakın desin. kapıdan gökten nereden gelirse geçmesinie izin verirsen geçerler zaten dediğimiz gibi geçmelerine bilerek izin veriyorlar.peki iktidarına arkasındaki bu sermaye böyle ucuz işgücü istiyor tamam yap abi amerika gibi bir grencard workandtravel gibi sistem oluşturun eski almanya gibi düzenli alın alacaksanız .tırlardan sınırlardan insanlar nasıl geçmesine izin verirsiniz hem sağlık hem terör hem kaçacakçılık bir sürü risk.

Halk
Halk - 2 hafta Önce

Sayın Kemal Kılıçdaroğlu Selahadin Demirtaş Neden içerde Rehine tutuluyor

Melek
Melek - 1 hafta Önce

Kapitalist sisteme meydan okuyanı o koltuğa oturtmazlar. Gerçek bir muhalefet partisi olsaydınız ve demokrasi birliği kurabilseydiniz bugün çok daha güzel bir ülkede yaşıyor olacaktık. Onbinlerce masum insan hapishanelerde çürümeyecekti. Ne yazık ki sizden Demokrasi çıkmaz. Yüz yoldır değişemediniz bir türlü

Greetings from Toronto
Greetings from Toronto - 1 hafta Önce

ingilizce metin pek iyi olmamis.....
koskoca CHP'de duzgun ingilizce bilen hic mi yok !?

SIRADAKİ HABER