Kılıçdaroğlu'dan, HDP saldırısına dair paylaşım: Bu ülkenin namuslu savcılarına son kez sesleniyorum

'Az kaldınız ama oradasınız'

Kılıçdaroğlu'dan, HDP saldırısına dair paylaşım: Bu ülkenin namuslu savcılarına son kez sesleniyorum

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu 1 parti çalışanının hayatını kaybettiği HDP İzmir il binasına düzenlenen saldırıya ilişkin olarak, "Bu ülkenin namuslu savcılarına son kez sesleniyorum, soruşturma açmaz iseniz daha çok provokasyonla karşı karşıya kalacak ülkemiz." dedi.

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, İzmir'de parti çalışanı Deniz Poyraz'ın hayatını kaybettiği  HDP il binasına saldırıyla ilgili Twitter hesabından bir paylaşımda bulundu.

"İstiyorlar ki bu ülkede hiçbir genç mutlu olmasın. Kaçan kaçsın, kalan da ölsün. kahvaltı ederken Deniz'i öldürdüler. Katlettiler kızımızı." diyen Kılıçdaroğlu, "Onun için bu gece namuslu savcılara son çağrımı yapacağım. Bu gece bu ülkenin mert ve vatansever savcılarına son kez sesleniyorum. Biliyorum ki azınlıkta olsanız da hâlâ vatansever olanlarınız var. Hâlâ oradasınız. Partileştirdiler savcılıkları. Ama hepinizi hala bitiremediler. Az kaldınız ama oradasınız. Hâlâ kalbiniz bu ülke için çarpıyor." ifadelerini kullandı.

Savcılara soruşturma açma çağrısında bulunan Kılıçdaroğlu sözlerini şöyle sürdürdü:

Biliyorum bu talebim tüm emeğinize mal olabilir. Sürebilirler sizi men edebilirler mesleğinizden. Ama aynı zamanda biliyorum ki içiniz içinize sığmıyor biliyorum. Siz bu ülkenin evlatlarısınız. Atatürk'ün ruhu hala içinizde yaşıyor. Bu ülkenin namuslu evlatları. Vaktimiz hızla daralıyor. Soruşturma açmaz iseniz daha çok provakasyonla karşı karşıya kalacak ülkemiz. Daha çok Deniz'lerin canlarına kastedilecek. Unutmayın dünyada bizi haydut devlet konumuna düşürmek isteyen düşmanlarımız var. Onların dümenine siz de ister istemez su taşımış olacaksınız. İlk soracağınız soru: 10 milyon Euro'yu Ankara'da kimin için istediler? İşte o sorunun yanıtı sizi Deniz'in katillerine kadar da götürecek.

Güncelleme Tarihi: 18 Haziran 2021, 18:34

YORUM EKLE
YORUMLAR
Halk
Halk - 2 ay Önce

Istanbulda 2 tane sifil polis Kimligime baktilar gözlerimi baglayip Elime kelepce vurdular beni polis karakoluna getirdiler Bir gun boyunca karanlik bir yerde tutuyordular gece Saat 03 00 beni Delikten cikarip komiserin yanina grtirdiler komiser Amca Benim Sucum Ne hic bir sucum yokki olurmu Canim Hem kürtsun hem de sirnak dogumlusun bu yeterince Bastan Basa suctur savcimiza bildirmisim savci bana Demiski sucu belidir onunla ugrasacak vaktim yok kafasina bir tana sikin Komisere demedim beni nerde ve Nasil öldureceksiniz Yapma komiser Amca dedim Mademki bana amca diyorsun. Bende sana bir iyilik yapacem bakalim bu iyiligin karsigigin Hakkni Verebilirmisin verirmisin komiser biliyor uzerimde Param var yarisini verdim Kizdi baktim olacak is deyil ölmektense cuzdanimi kaybetmeyyi tercih edeyim eline verdim Tamam Korkma yavrum dedi bana Hayatini bagisladim polis cagirdi disariya birakin. Bu sefer beni disariya birakan polisde Para istiyor ceplerimi kontrol etiler cuzdanin nerde komiser amcanin odasinda kaybetim

SIRADAKİ HABER