Kılıçdaroğlu: Burhanettin Kocamaz'a kumpas yapıldı

Kılıçdaroğlu, "Türkiye çok ciddi bir demokrasi sorunuyla karşı karşıya" ifadelerini de kullandı

Kılıçdaroğlu: Burhanettin Kocamaz'a kumpas yapıldı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Mersin’de yerel seçimlere ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Mersin’de Burhanettin Kocamaz’ın aday olamamasını ise “kumpas” olarak nitelendien Kılıçdaroğlu, “Bugün Türkiye’nin geldiği nokta iki siyasi partinin yarışının çok ötesine geçmiştir. Türkiye çok ciddi bir demokrasi sorunuyla karşı karşıya” ifadelerini kullandı.

“Kavga siyasetinin ülkeye getirdiği bir yarar var mı?’ diye soran Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:

“Hizmet yarışına eyvallah diyoruz. Hizmet yarışı yapalım. Biz de proje anlatalım siz de. Vatandaş takdir etsin. Şimdi projeleri anlatmayı bıraktık. Her türlü hakareti bir anlamda hakaretle karşı karşıya gelmeye başladık. Bunlara sizin izin vermemeniz lazım. Siyasetin de bir ahlaki kuralı olmalı. İftira üzerine siyaset olmaz.”

‘KUMPASLA İKTİDAR OLMAYA ÇALIŞIYORLAR’

Mersin’de İYİ Parti adayı Burhanettin Kocamaz’ın aday olamamasına değinen Kılıçdaroğlu, “Mersin’de çok acı bir olay yaşadık. Bir belediye başkanı vardı. Ona kumpas yapıldı. Seçime girmesi engellendi, siyasetçiler tarafından. Ahlaki mi bu? Bizim rakibimiz bu. Rakip olmak ayrı ahlaklı olmak ayrı. Biz aynı partiye seçime girsin diye 15 milletvekili verdik. Demokrasi herkes için gerekli. Siz bunları bırakıyorsunuz kumpasla iktidar olmaya çalışıyorsunuz. Bu ahlaki diyorsanız gidin oy verin, olmaz diyorsanız sandığa gömeceksiniz.” açıklaması yaptı.


YORUM EKLE
YORUMLAR
melek
melek - 2 yıl Önce

chp çok ciddi bir demokrasi sorunu yaşadığı için, doğal olarak tüm ülke aynısını yaşıyor. Ayrıca Burhanettin kocamaza varıncaya kadar etrafınızda sizin de dahil olduğunuz nice hak ihlalleri olduğu halde ,görmediniz ve duymadınız ,aksine yardımcı oldunuz ve hala demokrasiden sözediyorsunuz.demokrasiyi sözlerle değil uygulamalarınızla gösterin

SIRADAKİ HABER