Kılıçdaroğlu: Bir zorbanın talebi TBMM'nin iradesine gölge düşürdü

Kılıçdaroğlu, güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması kanun teklifinin bugün yeniden oylanarak kabul edilmesini eleştirdi

Kılıçdaroğlu: Bir zorbanın talebi TBMM'nin iradesine gölge düşürdü

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Meclis Genel Kurulu'nda dün görüşülen güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması kanun teklifinin reddedilmesine karşın AKP Grubu'nun itirazı ve TBMM Başkanı Mustafa Şentop'un devreye girmesiyle bugün yeniden oylanarak kabul edilmesini eleştirdi.

Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından paylaştığı bir video mesajla, "Saraydan talimat geldi. Talimat üzerine bunlar derhal toplandılar, yeniden görüşülmesine karar verdiler ve Meclis’i sabote ettiler. Bir zorbanın talebi TBMM'nin iradesine gölge düşürdü. Bunu reddediyoruz, reddedeceğiz" dedi.

'BUNLARA DERSİNİ VERECEĞİZ'

Seçimlerde buna karşı yanıt vereceklerini ifade eden Kılıçdaroğlu, "Önümüzdeki süreçte sandık gelecek ve biz bunlara dersini vereceğiz. Demokratik yollarla dersini vereceğiz. Bu ülkeye demokrasiyi, hakkı, hukuku ve adaleti getireceğiz. Hiç endişelenmeyin, birlik olacağız, beraber olacağız. TBMM'de birisinin milletvekilleri değil halkın milletvekilleri olacak. Bunu yapacağız" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 02 Nisan 2021, 14:02

YORUM EKLE
YORUMLAR
Turkiye
Turkiye - 2 ay Önce

Daha neyi bekliyorsun hukuk adallet ana yasa tum yargi kolari bas savci kukla koleside onurunu satan dan hukuk mu beklenir siz daha ne bekliyorsunuz ulke gitti ayaklama zamani

SIRADAKİ HABER