Kılıçdaroğlu: Berberoğlu tutuklanmadan hazırlık yapıldı

CHP lideri Kılıçdaroğlu öncülüğünde başlatılan Adalet Yürüyüşü on ikinci gününe girdi

Kılıçdaroğlu: Berberoğlu tutuklanmadan hazırlık yapıldı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu'nun tutuklanmasının ardından başlattığı "Adalet Yürüyüşü"nün 12. Gününde devam ediyor.

Yürüyüş öncesi açıklama yapan Kılıçdaroğlu, Maltepe Cezaevi'nde Enis Berberoğlu'na yönelik tutuklama kararı öncesinde hazırlık yapıldığına dair duyum aldıklarını söyledi.

Kılıçdaroğlu " Bir kişi yargılanırken, henüz karar verilmemiş ama Maltepe Cezaevi'nde özel yer, üç oda hazırlanıyor. Çünkü o kişinin mahkum edileceği önceden biliniyor, ne kadar ceza verileceği önceden biliniyor ve ona göre yer hazırlanıyor. Bu, yargı ile siyasi iktidar arasındaki bağlantıyı gösteren en somut örneklerden biri. Bu bizi derinden yaraladı ve adaletin neden zorunlu olduğunu bir kez daha bizlere gösterdi" dedi.

Mahkemelerin talimatla hareket ettiğini savunan Kılıçdaroğlu şöyle devam etti:

Mahkeme karar verecek ama kararı yürütme organı veriyor. Mahkeme sadece dillendiriyor bunu. Nerede yatacağı, nerede kalacağı belirleniyor, odanın ufak tefek ihtiyaçları gideriliyor. Ankara'dan geliyorlar, odalara bakıyorlar nedir, ne değildir diye. Dolayısıyla bu bizi derinden yaraladı ve adaletin neden zorunlu olduğunu bir kez daha bize gösterdi. 12'nci günde yolumuza devam ediyoruz."

Güncelleme Tarihi: 26 Haziran 2017, 12:09

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER