Kılıçdaroğlu: Bence koalisyon olmayacak

Perşembe günü Davutoğlu ve Kılıçdaroğlu'nun koalisyon görüşmesi öncesi Kılıçdaroğlu'ndan değerlendirme geldi

Kılıçdaroğlu: Bence koalisyon olmayacak

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, meslek örgütleriyle yaptığı görüşmede, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğanın etkisi nedeniyle koalisyonun zor olduğunu vurgulayarak, “Bence koalisyon olmayacak, perşembe günü açıklayacağız” dediği belirtildi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Türk Tabipleri Birliği (TTB) Başkanı Dr. Bayazıt İlhan, Genel Sekreteri Prof. Dr. Özden Şener, Türk Mühendis ve Mimarlar Odaları Birliği (TMMOB) Başkanı Mehmet Soğancı, Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK) Başkanı Kani Beko ve Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) Eş Başkanı Şaziye Köse ile bir araya geldi.

Görüşmeye CHP Genel Başkan Yardımcıları Selin Sayek Böke ve Yakup Akkaya da katıldı.

İklim Öngel’in Cumhuriyet'te yer alan haberine göre, görüşmede Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın etkisi nedeniyle koalisyonun zor olduğunu vurgulayan Kılıçdaroğlu’nun “Bence koalisyon olmayacak, perşembe açıklayacağız” dediği belirtildi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile AKP Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu koalisyon görüşmelerindeki nihai sonuç için Perşembe günü bir kez daha bir araya gelecekler.

Güncelleme Tarihi: 12 Ağustos 2015, 09:52
YORUM EKLE
YORUMLAR
misafir
misafir - 3 yıl Önce

ben bunu 8 hazirandan beri biliyorum.yeni mi anladın