Kılıçdaroğlu: AYM için HDP'lilere destek vermeyin, veren olursa istifa etsin

Kılıçdaroğlu’nun, CHP’li vekilleri HDP’nin dokunulmazlıkların kaldırılmasına ilişkin kararı Anayasa Mahkemesine götürme çabasına katılmaması konusunda uyardığı iddia edildi

Kılıçdaroğlu: AYM için HDP'lilere destek vermeyin, veren olursa istifa etsin

CHP’nin Antalya’da gerçekleştirdiği 26. Dönem Çalışma ve Değerlendirme Toplantısı’nda CHP yönetiminin dokunulmazlıkların kaldırılmasına ilişkin “Evet” tutumu eleştiri konusu oldu.

Toplantıda Kılıçdaroğlu’nun, CHP’li vekilleri HDP’nin dokunulmazlıkların kaldırılmasına ilişkin kararı  Anayasa Mahkemesine götürme çabasına katılmaması konusunda uyardığı iddia edildi.

CNN Türk’ün CHP’de dokunulmazlık krizi” başlıklı haberine göre; bir grup milletvekilinin "CHP'de teklife hayır oyu veren 110'dan fazla milletvekili var. Anayasa Mahkemesi'ne gidilecekse ve parti yönetimi bunu Anayasa Mahkemesi'ne götürmeyecekse, vekiller olarak imza toplanabilir" dedi.

Bazı hukukçu vekillerin karşı çıktığı bu öneriye en sert tepki ise CHP liderinden geldi.

Haberde; Kılıçdaroğlu'nun "Kurumsal olarak böyle bir adım atılmayacak. Kimse de gidip HDP'nin itirazına imza atmayacak. Atan olursa ya HDP'ye gitsin ya da istifa edip bağımsız milletvekili olarak çalışsın" diye rest çektiği öne sürüldü.

Güncelleme Tarihi: 22 Mayıs 2016, 12:29
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet
Mehmet - 2 yıl Önce

Ulan adamlar iskencelerden geçtiler hücrelerde yillarca kaldılar yinede demokrasiden vazgeçmişler sen kafana bir çiğ yumurta yedin korkudan her şeyden vazgectin faşist akp ye teslim oldun

Mayir cayan
Mayir cayan - 2 yıl Önce

Bu adam rotayı şaşırmış
Bunun bir doktora gitmesi lazım
Bununda Deniz Baykal gibi sex kasetleri olmasın